Aktualności

System Vacuum na dachu

Zmienne warunki pogodowe są w stanie poważnie uszkodzić pokrycie dachowe. Silny wiatr, czy wysokie temperatury występujące naprzemiennie z mrozem wpływają na stan materiału izolacyjnego. Firma Protan znalazła doskonały sposób montażu membran PVC, zdający egzamin nawet podczas największych podmuchów wiatru. Ta nowoczesna metoda montażu membran może być zastosowana zarówno podczas nowych realizacji, jak i przy renowacji starych.


Oszczędź czas i pieniądze

Na placu budowy czas niezaprzeczalnie stanowi jeden z najważniejszych elementów przy rozliczaniu wykonawcy ze założonych zobowiązań. Przekroczenie ustalonej daty zakończenia prac łączy się z kosztownymi karami nakładanymi na niewywiązującą się z umowy firmę wykonawczą.


Dach gotowy na zimę

Zimowa aura to wyzwanie dla wielu konstrukcji dachowych. Porywisty wiatr, niskie temperatury, marznący deszcz, naprzemiennie z zalegającym i topniejącym śniegiem przyczyniają się do problemów ze szczelnością pokrycia dachowego. Odpowiednia kontrola jego aktualnego stanu jeszcze przed pierwszymi opadami śniegu zapobiegnie nieprzyjemnym konsekwencją.


Remont dachu z membraną PVC

Remont mieszkania, odświeżenie koloru ścian, nawet montaż zwykłej póki, to zadania, które często odkładamy na później, nieustannie wymyślając kolejne wymówki. Jednak renowacja hydroizolacji na dachu to nie przelewki, które mogą zaczekać. Jak za pomocą membran PVC uniknąć kolejnych napraw i kłopotów w przyszłości?


Fachowe rozwiązanie, którego szukasz

Ultralekkie, bo ważące zaledwie 1,4kg/m2 produkty służące do izolacji wodnej na dachach płaskich skośnych, eksponowanych i balastowanych. Mowa oczywiście o membranach dachowych z PVC. To standard hydroizolacji stosowany na wielkopowierzchniowych dachach magazynów, hal i sklepów. Czy wiesz co sprawia, że ten materiał jest tak chętnie wybierany przez profesjonalistów?


Protan w systemie BIM

Rosnące oczekiwania wobec branży budowlanej decydują o nieustannym rozwoju technik komputerowych w tej dziedzinie. Jednym z przykładów takiego rozwoju jest system Building Information Modeling (BIM).


Twój dach – mnogość kolorów, mnogość rozwiązań

Obecne technologie przemysłowe pozwalają na zwiększenie funkcjonalności lub uatrakcyjnienie powierzchni budynku, która spełniała do tej pory tylko swoją podstawową funkcję. Dach, bo o nim mowa, to dziś nie tylko ochrona przed deszczem i wilgocią, ale także zielone ogrody, oszczędność kosztów na klimatyzowaniu budynku, czy systemy retencji wodnej na dachu płaskim.


PROTAN POLSKA Brylantem Polskiej Gospodarki 2018

Firma Protan Polska otrzymała tytuł Brylant Polskiej Gospodarki 2018, znajdując się tym samym w gronie przedsiębiorstw z najlepszymi wynikami finansowymi w kraju. Ranking został zrealizowany przez Instytut Europejskiego Biznesu, który jest wydawcą magazynu przedsiębiorców „Europejska Firma”.


Twoje logo widoczne z kosmosu? To możliwe!

W obecnych czasach coraz trudniej dotrzeć z własnym komunikatem lub reklamą do potencjalnych klientów. Nawet najbardziej oryginalne pomysły mogą być niezauważone w gąszczu szumu medialnego lub szybko zostać skopiowane, stając się wtórnymi i nudnymi. Jednak niektórym przedsiębiorstwom udało się znaleźć ogromną i niezagospodarowaną przestrzeń, która stanowi nośnik ich niestandardowej reklamy.


Norweski znaczy bezpieczny

Kraje skandynawskie nie bez powodu od lat kojarzone są z wysokimi standardami bezpieczeństwa i jakości. Tamtejsze wymagania wciąż są znacznie surowsze względem pozostałych państw europejskich. Kraje nordyckie słyną m.in. z produkcji niezwykle trwałych i nowoczesnych membran dachowych.


Niezawodna ochrona

Inwestorzy coraz przychylniej patrzą na polski rynek, decydując się na budowę nowoczesnych, imponujących hal i magazynów przemysłowych. Istnieje więc realna potrzeba zabezpieczenia dachów takich budowli przed negatywnym działaniem wody, porywistego wiatru, a nawet słońca.


Nowa siedziba, nowe możliwości

Polski oddział firmy Protan – norweskiego brandu z blisko 50-letnim doświadczeniem w produkcji nowoczesnych membran dachowych niedawno zmienił swoją siedzibę. Od 20 maja br. biuro Zarządu miesi się przy ulicy Ostrobramskiej 101a w Warszawie.


Zielono mi! O trawie na dachu słów kilka

Ekologiczny trend, w który wpisuje się globalny świat, powoduje, że coraz częściej narzekamy na miejską, betonową dżunglę. Spaliny, smog i hałas powodują, że stajemy się rozdrażnienie i zmęczeni. Tęsknimy za odrobią zieleni, żyjąc na co dzień w zgiełku miasta. Niektórzy decydują się na wyprowadzkę na wieś. A może by tak odpocząć na dachu pełnym zielonej, soczystej trawy i polnych kwiatów? Czy między blokami jest to w ogóle możliwe? Tak! Odpowiedzią są zielone dachy.


Reklama na dachu - wyróżnij się!

Google zrewolucjonizowało Internet. To truizm, ale wpływ giganta z Kalifornii na nasze codzienne życie jest większy, niż przypuszczamy. Bez amerykańskiej wyszukiwarki trudno będzie odnaleźć cokolwiek w sieci, a dopasowanie biznesu do nowych algorytmów stało się nowym, marketingowym świętym Graalem. Dzięki Google możemy zobaczyć każdy zakątek świata bez wychodzenia z domu. Google Maps pokazuje wszystko i to zlotu ptaka. Z łatwością możemy sprawdzić jak wygląda hotel zarezerwowany na wakacje albo siedziba potencjalnego partnera biznesowego. Dach naszego budynku świetnie widać także na zdjęciach z drona.


Dach płaski – jaką izolację i wykończenie wybrać?

Wśród dachów płaskich, czyli takich, które w rzeczywistości mogą posiadać kąt nachylenia do 5°, wyróżnia się dwie zasadnicze grupy: użytkowe i nieużytkowe. Te pierwsze to miejsca, gdzie mogą chodzić piesi, np. tarasy, balkony, dachy zielone. Drugie natomiast nie są obciążone ruchem pieszych, a tym samym opierają się na innej konstrukcji. W jaki sposób dobrać odpowiednie pokrycie do danego rodzaju dachu płaskiego? Jakiego rodzaju izolacje termiczne i hydroizolacje zastosować? I wreszcie, jakie ciekawe rozwiązania dla dachów płaskich proponuje Protan?


Jakie rośliny sprawdzą się na zielonym dachu?

Membrany dachowe dają nieograniczone możliwości w zakresie ich zastosowania. Można na ich powierzchni zaprojektować ogród, boisko do gry w piłkę, parking czy efektowny taras. Najpopularniejszym rodzajem dachów balastowanych, bo o takich mowa, są dachy zielone. Różnią się one nie tylko rodzajem, a tym samym roślinnością, jaka może się na nich znaleźć, ale także konstrukcją i membraną wykorzystywaną do ich założenia.


Protan w BIM

Miło nam poinformować, że projekty konstrukcji dachowych Protan są już dostępne w BIM. Umożliwia to szybki dostęp do informacji o projekcie, jego kosztach i harmonogramie. Upraszcza także sam proces projektowy, poprzez możliwość testowania w wirtualnym świecie różnych produktów, wariantów i schematów, w celu wybrania najlepszego.


Wybierz firmę z Certyfikatem DAFA!

Certyfikat DAFA to wyróżnienie, które stawia firmy w gronie partnerów biznesowych cechujących się wiarygodnością biznesową. Jest potwierdzeniem wysokiego poziomu fachowości oraz wiedzy w zakresie prawidłowego wykonywania i doboru materiałów na dachy płaskie i fasady.