Aktualności

Norweski znaczy bezpieczny

Kraje skandynawskie nie bez powodu od lat kojarzone są z wysokimi standardami bezpieczeństwa i jakości. Tamtejsze wymagania wciąż są znacznie surowsze względem pozostałych państw europejskich. Kraje nordyckie słyną m.in. z produkcji niezwykle trwałych i nowoczesnych membran dachowych.


Niezawodna ochrona

Inwestorzy coraz przychylniej patrzą na polski rynek, decydując się na budowę nowoczesnych, imponujących hal i magazynów przemysłowych. Istnieje więc realna potrzeba zabezpieczenia dachów takich budowli przed negatywnym działaniem wody, porywistego wiatru, a nawet słońca.


Nowa siedziba, nowe możliwości

Polski oddział firmy Protan – norweskiego brandu z blisko 50-letnim doświadczeniem w produkcji nowoczesnych membran dachowych niedawno zmienił swoją siedzibę. Od 20 maja br. biuro Zarządu miesi się przy ulicy Ostrobramskiej 101a w Warszawie.


Zielono mi! O trawie na dachu słów kilka

Ekologiczny trend, w który wpisuje się globalny świat, powoduje, że coraz częściej narzekamy na miejską, betonową dżunglę. Spaliny, smog i hałas powodują, że stajemy się rozdrażnienie i zmęczeni. Tęsknimy za odrobią zieleni, żyjąc na co dzień w zgiełku miasta. Niektórzy decydują się na wyprowadzkę na wieś. A może by tak odpocząć na dachu pełnym zielonej, soczystej trawy i polnych kwiatów? Czy między blokami jest to w ogóle możliwe? Tak! Odpowiedzią są zielone dachy.


Reklama na dachu - wyróżnij się!

Google zrewolucjonizowało Internet. To truizm, ale wpływ giganta z Kalifornii na nasze codzienne życie jest większy, niż przypuszczamy. Bez amerykańskiej wyszukiwarki trudno będzie odnaleźć cokolwiek w sieci, a dopasowanie biznesu do nowych algorytmów stało się nowym, marketingowym świętym Graalem. Dzięki Google możemy zobaczyć każdy zakątek świata bez wychodzenia z domu. Google Maps pokazuje wszystko i to zlotu ptaka. Z łatwością możemy sprawdzić jak wygląda hotel zarezerwowany na wakacje albo siedziba potencjalnego partnera biznesowego. Dach naszego budynku świetnie widać także na zdjęciach z drona.


Dach płaski – jaką izolację i wykończenie wybrać?

Wśród dachów płaskich, czyli takich, które w rzeczywistości mogą posiadać kąt nachylenia do 5°, wyróżnia się dwie zasadnicze grupy: użytkowe i nieużytkowe. Te pierwsze to miejsca, gdzie mogą chodzić piesi, np. tarasy, balkony, dachy zielone. Drugie natomiast nie są obciążone ruchem pieszych, a tym samym opierają się na innej konstrukcji. W jaki sposób dobrać odpowiednie pokrycie do danego rodzaju dachu płaskiego? Jakiego rodzaju izolacje termiczne i hydroizolacje zastosować? I wreszcie, jakie ciekawe rozwiązania dla dachów płaskich proponuje Protan?


Jakie rośliny sprawdzą się na zielonym dachu?

Membrany dachowe dają nieograniczone możliwości w zakresie ich zastosowania. Można na ich powierzchni zaprojektować ogród, boisko do gry w piłkę, parking czy efektowny taras. Najpopularniejszym rodzajem dachów balastowanych, bo o takich mowa, są dachy zielone. Różnią się one nie tylko rodzajem, a tym samym roślinnością, jaka może się na nich znaleźć, ale także konstrukcją i membraną wykorzystywaną do ich założenia.


Protan w BIM

Miło nam poinformować, że projekty konstrukcji dachowych Protan są już dostępne w BIM. Umożliwia to szybki dostęp do informacji o projekcie, jego kosztach i harmonogramie. Upraszcza także sam proces projektowy, poprzez możliwość testowania w wirtualnym świecie różnych produktów, wariantów i schematów, w celu wybrania najlepszego.


Wybierz firmę z Certyfikatem DAFA!

Certyfikat DAFA to wyróżnienie, które stawia firmy w gronie partnerów biznesowych cechujących się wiarygodnością biznesową. Jest potwierdzeniem wysokiego poziomu fachowości oraz wiedzy w zakresie prawidłowego wykonywania i doboru materiałów na dachy płaskie i fasady.


Szkoła Dekarska Protan – wolne miejsca!

Informujemy, że trwa nabór do Szkoły Dekarskiej Protan. Są jeszcze wolne miejsca na szkolenia organizowane w maju 2019 roku, natomiast limit uczestników na kwietniowe szkolenia został już wyczerpany.


Odprowadzanie wody z dachu płaskiego: odpowiedź Protan

Coraz większa urbanizacja, pogarszające się warunki klimatyczne i bardziej ekstremalne opady oznaczają, że istniejące systemy kanalizacji nie są w stanie poradzić sobie z nagłymi dużymi ilościami wody. Skuteczne odwodnienie dachu to nie lada wyzwanie. Jakie systemy odwadniania dachu są dostępne na rynku i co w tej kwestii proponują specjaliści Protan?


Dach odwrócony: konstrukcja i warstwy

Dachy odwrócony stanowi odmianę dachów izolowanych i konstrukcji balastowanych. Ich najważniejszą cechą jest to, że membrana znajduje się pod, a nie nad warstwą izolacyjną.


Jak założyć ogród na dachu?

Dzięki ogrodom na dachu biurowce, mieszkania w blokach i apartamentowcach oraz domy jednorodzinne stają się bardziej atrakcyjne, a ich wartość wzrasta. Popularność takiego rozwiązania w Polsce, podobnie jak i dachów płaskich, sukcesywnie rośnie. Aby z sukcesem założyć zielony ogród, na dachu, garażu czy tarasie, warto już na etapie projektowania zwrócić uwagę na istotne elementy z nim związane.


Odśnieżanie dachu – jak zrobić to dobrze?

Dla niektórych oczywistą sprawa jest, że jeżeli jest dach, na który w krótkim czasie spadło dużo śniegu, trzeba go odśnieżyć. Sprawa jednak nie jest taka prosta. Odśnieżanie dachu może bowiem zaburzyć statykę budynku, która jest uwzględniona i obliczona już na etapie projektu. Jak zatem mądrze podejść do tematu odśnieżania?


Protan sponsorem MTB Team RMF FM – HEG

W firmie Protan zawsze chętnie angażujemy się w inicjatywy sportowe. Dlatego tym bardziej miło nam poinformować, że zostaliśmy sponsorem wspierającym teamu kolarskiego: MTB Team RMF FM – HEG.


Dlaczego warto zakładać zielone dachy?

Zielone dachy coraz częściej wpisują się w szklano – betonowy krajobraz miejskiej architektury. Nie tylko ożywiają wizualnie przestrzeń i pozwalają poczuć naturę w środku cywilizacji. Spełniają również wiele praktycznych funkcji, tak dla budynku, na którym się znajdują, jak i dla otoczenia. Jakie są zatem argumenty za zakładaniem zielonych dachów?


Membrana dachowa – czym jest i do czego służy?

Inwestorzy, wykonawcy, dekarze, projektanci, przeciętni „Kowalscy”. To grupy osób, które częściej lub rzadziej spotykają się z pojęciem membrany. I chociaż jest to produkt, który znajduje się na większości dachów przemysłowych, np. na sklepach wielkopowierzchniowych, magazynach czy biurowcach, a także domach jednorodzinnych, czyli wielu miejscach, w których na co dzień przebywamy, mało kto zastanawia się, czym tak naprawdę jest membrana, jakie przeznaczenie i funkcje posiada, czy jest potrzebna oraz wreszcie jakie są jej zalety. A warto to wiedzieć, ponieważ uważa się, że płaskie dachy eksponowane stanowią przyszłość wielkomiejskiej architektury.


Twoje logo na dachu? To możliwe!

Poszukujesz nietypowego rozwiązania promocyjnego dla swojej firmy? Wiesz, że Twoja siedziba może być lepiej widoczna nie tylko z  lądu, ale np. z perspektywy Google Maps bądź z samolotu? Protan Polska - lider innowacji oraz produkcji membran dachowych PVC  - proponuje rozwiązanie dla najbardziej wymagających klientów: umieszczenie logo Twojej marki na dachu płaskim, eksponowanym.