Aktualności

Marka Protan – produkty do zadań specjalnych

Protan to marka znana praktycznie dla wszystkich wykonawców, architektów, kierowników budowy czy dekarzy. Kojarzy się w pierwszej kolejności z membranami dachowymi, bo to jej sztandarowy produkt, występujący w wielu wariantach. Firma Protan jest również producentem tkanin technicznych. To produkty o bardzo szerokim spektrum zastosowań, zaspokajają potrzeby klientów na całym świecie - od Arktyki po obszary tropikalne.


Membrana dachowa: jaka jest jej przewaga?

Kluczowym zadaniem dachu jest ochrona budynku przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi: deszczem, wilgocią, wiatrem. Dlatego tak istotnym elementem jest jego odpowiednia izolacja – trwała i bezpieczna. Do tego celu wykorzystać można papę bitumiczną albo nowoczesne i niosące za sobą wiele korzyści membrany dachowe. Jakie są ich zalety? Czy mają jakieś wady? Jakie są o nich opinie na rynku? Na te pytania odpowiadamy w niniejszym artykule.


Podsumowanie roku - film z realizacji

Koniec roku to naturalnie czas podsumowań - my tradycyjnie przedstawiamy je w wersji filmowej. Zapraszamy do obejrzenia rozmaitych realizacji, w których wykorzystane zostały membrany Protan. Jesteśmy dumni, że mogliśmy uczestniczyć w tylu ciekawych projektach, a jednocześni otwarci na wyzwania, jakie przyniesie ze sobą nowy, 2019 rok.


Ile kosztuje dach zielony?

Zielone dachy stały się coraz popularniejszym rozwiązaniem architektonicznym. Nie jest to jednak wciąż rozwiązanie standardowe, a jego konstrukcja jest bardziej zaawansowana. Dlatego decydując się na założenie dachu zielonego, trzeba liczyć się z większymi kosztami. Jakie czynniki wpływające na cenę dachu zielonego należy wziąć pod uwagę?


Na co zwrócić uwagę przy wyborze membrany dachowej?

Nie można jednoznacznie wskazać, która membrana jest najlepsza. Jak zatem dokonać właściwego wyboru? Jakiej firmy membranę wybrać? Przede wszystkim warto zapoznać się z szeroką gamą dostępnych produktów i ich zalet. Nie można jednoznacznie wskazać, która membrana jest najlepsza. Jak zatem dokonać właściwego wyboru? Jakiej firmy membranę wybrać? Przede wszystkim warto zapoznać się z szeroką gamą dostępnych produktów i ich zalet.


Budowa lodowca

Tuż pod Oslo ma miejsce niezwykły projekt budowlany. Powstaje tam największy kryty ośrodek narciarski na świecie.


Jak kontrolować wilgotność i kondensację na dnie morza?

Umieśćmy betonową rurę o długości 26 metrów wewnątrz nieokiełznanych wód cieśniny Skagerrak, wyposażmy ją w kuchnię dla smakoszy i bar serwujący szampana oraz zaprośmy setkę gości. W wyniku otrzymujemy podwodną restaurację zwaną Under, która jest prawdziwie rewolucyjnym projektem, wymagającym niepowtarzalnych rozwiązań.


Czterdzieści lat minęło, a wciąż w dobrym stanie

Od 40 lat dach firmy Protan chroni fabrykę mebli Ekornes w norweskim Fetsund przed prażącym słońcem, ostrymi zimami i gwałtownymi jesiennymi wiatrami. Normą branżową dla pokryć dachowych jest okres eksploatacji wynoszący 30 lat, ale wspomniany dach jeszcze nie mówi dość.


IKAR JAKOŚCI 2018 nagrodzony!

Firma Protan Polska ufundowała nagrodę finansową dla Laureata, w wysokości 2000 PLN. Jej uroczyste wręczenie odbyło się 28 listopada br., podczas konferencji „Zarządzanie w czasach rynku pracownika”, organizowanej przez Fundację Qualitas.


Protan Polska z European Quality Certificate® 2018!

Miło nam poinformować, że firma Protan po raz trzeci potwierdziła jakość swoich produktów, uzyskując European Quality Certificate® 2018. Nagrodzonym w tym roku rozwiązaniem są logotypy wykonywane z membrany Protan, za które spółka otrzymała srebrną statuetkę.


Szkoła Dekarska – trwa nabór na styczeń 2019

Informujemy, że trwa nabór nabór do Szkoły Dekarskiej Protan. Są jeszcze wolne miejsca na szkolenia organizowane w styczniu 2019 roku, natomiast limit uczestników na grudniowe szkolenia został już wyczerpany.


Szkoła Dekarska – nabór zakończony

Informujemy, że zakończony został nabór do najbliższych zjazdów Szkoły Dekarskiej Protan. Aktualna edycja cieszy się ogromnym zainteresowaniem - nie ma już wolnych miejsc na szkolenia odbywające się w ciągu najbliższego kwartału.


Miasto: spotkanie natury z nowoczesnością

Współczesne miasto stopniowo przestaje kojarzyć się z surowością szkła i betonu. Pojawia się tu coraz więcej zieleni w postaci skwerów, parków czy nasadzeń. Nowoczesna architektura zmierza w kierunku rozwiązań nietypowych, zbliżających nas ponownie do natury, co sprzyja m.in. wzrostowi popularności dachów zielonych. Połacie niskiej trawy lub ogrody porośnięte kwiatami, krzewami lub drzewami – tak wygląda obecnie coraz więcej dachów biurowców, budynków komercyjnych, użyteczności publicznej czy nawet domów mieszkalnych.


Nowe życie dachu z membraną Protan

Żywotność dachu zależy od rozmaitych czynników. Jeżeli jest on wykonany profesjonalnie, z dobrej jakości materiałów, a następnie systematycznie wykonuje się jego inspekcje i niezbędne prace konserwacyjne, będzie służył na lata. Czy jednak można dać nowe życie pokryciu, które służyło długi czas i wymaga remontu?


Membrana dachowa a ocieplenie. O czym warto pamiętać?

Nikogo nie trzeba specjalnie przekonywać, że pokrycie dachowe wykonuje się tak, aby służyło długie lata i to bez konieczności dodatkowych ingerencji. O tym, że najlepiej do tego celu nadaje się membrana, również jest oczywiste. Ale aby zapewnić komfort w pomieszczeniach, należy odpowiednio zadbać o ocieplenie dachu.


Konstrukcja dachu zielonego

Przyjazny środowisku, obniżający koszty, izolujący do hałasów z zewnątrz i do tego efektowny. Oto dach zielony. Popularność takiego rozwiązania w Polsce, podobnie jak i dachów płaskich, sukcesywnie rośnie. Aby cieszyć się wspaniałym i trwały dachem zielonym warto zwrócić uwagę na kilka aspektów.