Aktualności

Szkoła Dekarska Protan – wolne miejsca!

Informujemy, że trwa nabór do Szkoły Dekarskiej Protan. Są jeszcze wolne miejsca na szkolenia organizowane w maju 2019 roku, natomiast limit uczestników na kwietniowe szkolenia został już wyczerpany.


Odprowadzanie wody z dachu płaskiego: odpowiedź Protan

Coraz większa urbanizacja, pogarszające się warunki klimatyczne i bardziej ekstremalne opady oznaczają, że istniejące systemy kanalizacji nie są w stanie poradzić sobie z nagłymi dużymi ilościami wody. Skuteczne odwodnienie dachu to nie lada wyzwanie. Jakie systemy odwadniania dachu są dostępne na rynku i co w tej kwestii proponują specjaliści Protan?


Dach odwrócony: konstrukcja i warstwy

Dachy odwrócony stanowi odmianę dachów izolowanych i konstrukcji balastowanych. Ich najważniejszą cechą jest to, że membrana znajduje się pod, a nie nad warstwą izolacyjną.


Jak założyć ogród na dachu?

Dzięki ogrodom na dachu biurowce, mieszkania w blokach i apartamentowcach oraz domy jednorodzinne stają się bardziej atrakcyjne, a ich wartość wzrasta. Popularność takiego rozwiązania w Polsce, podobnie jak i dachów płaskich, sukcesywnie rośnie. Aby z sukcesem założyć zielony ogród, na dachu, garażu czy tarasie, warto już na etapie projektowania zwrócić uwagę na istotne elementy z nim związane.


Odśnieżanie dachu – jak zrobić to dobrze?

Dla niektórych oczywistą sprawa jest, że jeżeli jest dach, na który w krótkim czasie spadło dużo śniegu, trzeba go odśnieżyć. Sprawa jednak nie jest taka prosta. Odśnieżanie dachu może bowiem zaburzyć statykę budynku, która jest uwzględniona i obliczona już na etapie projektu. Jak zatem mądrze podejść do tematu odśnieżania?


Protan sponsorem MTB Team RMF FM – HEG

W firmie Protan zawsze chętnie angażujemy się w inicjatywy sportowe. Dlatego tym bardziej miło nam poinformować, że zostaliśmy sponsorem wspierającym teamu kolarskiego: MTB Team RMF FM – HEG.


Dlaczego warto zakładać zielone dachy?

Zielone dachy coraz częściej wpisują się w szklano – betonowy krajobraz miejskiej architektury. Nie tylko ożywiają wizualnie przestrzeń i pozwalają poczuć naturę w środku cywilizacji. Spełniają również wiele praktycznych funkcji, tak dla budynku, na którym się znajdują, jak i dla otoczenia. Jakie są zatem argumenty za zakładaniem zielonych dachów?


Membrana dachowa – czym jest i do czego służy?

Inwestorzy, wykonawcy, dekarze, projektanci, przeciętni „Kowalscy”. To grupy osób, które częściej lub rzadziej spotykają się z pojęciem membrany. I chociaż jest to produkt, który znajduje się na większości dachów przemysłowych, np. na sklepach wielkopowierzchniowych, magazynach czy biurowcach, a także domach jednorodzinnych, czyli wielu miejscach, w których na co dzień przebywamy, mało kto zastanawia się, czym tak naprawdę jest membrana, jakie przeznaczenie i funkcje posiada, czy jest potrzebna oraz wreszcie jakie są jej zalety. A warto to wiedzieć, ponieważ uważa się, że płaskie dachy eksponowane stanowią przyszłość wielkomiejskiej architektury.


Twoje logo na dachu? To możliwe!

Poszukujesz nietypowego rozwiązania promocyjnego dla swojej firmy? Wiesz, że Twoja siedziba może być lepiej widoczna nie tylko z  lądu, ale np. z perspektywy Google Maps bądź z samolotu? Protan Polska - lider innowacji oraz produkcji membran dachowych PVC  - proponuje rozwiązanie dla najbardziej wymagających klientów: umieszczenie logo Twojej marki na dachu płaskim, eksponowanym.


Marka Protan – produkty do zadań specjalnych

Protan to marka znana praktycznie dla wszystkich wykonawców, architektów, kierowników budowy czy dekarzy. Kojarzy się w pierwszej kolejności z membranami dachowymi, bo to jej sztandarowy produkt, występujący w wielu wariantach. Firma Protan jest również producentem tkanin technicznych. To produkty o bardzo szerokim spektrum zastosowań, zaspokajają potrzeby klientów na całym świecie - od Arktyki po obszary tropikalne.


Membrana dachowa: jaka jest jej przewaga?

Kluczowym zadaniem dachu jest ochrona budynku przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi: deszczem, wilgocią, wiatrem. Dlatego tak istotnym elementem jest jego odpowiednia izolacja – trwała i bezpieczna. Do tego celu wykorzystać można papę bitumiczną albo nowoczesne i niosące za sobą wiele korzyści membrany dachowe. Jakie są ich zalety? Czy mają jakieś wady? Jakie są o nich opinie na rynku? Na te pytania odpowiadamy w niniejszym artykule.


Podsumowanie roku - film z realizacji

Koniec roku to naturalnie czas podsumowań - my tradycyjnie przedstawiamy je w wersji filmowej. Zapraszamy do obejrzenia rozmaitych realizacji, w których wykorzystane zostały membrany Protan. Jesteśmy dumni, że mogliśmy uczestniczyć w tylu ciekawych projektach, a jednocześni otwarci na wyzwania, jakie przyniesie ze sobą nowy, 2019 rok.


Ile kosztuje dach zielony?

Zielone dachy stały się coraz popularniejszym rozwiązaniem architektonicznym. Nie jest to jednak wciąż rozwiązanie standardowe, a jego konstrukcja jest bardziej zaawansowana. Dlatego decydując się na założenie dachu zielonego, trzeba liczyć się z większymi kosztami. Jakie czynniki wpływające na cenę dachu zielonego należy wziąć pod uwagę?


Na co zwrócić uwagę przy wyborze membrany dachowej?

Nie można jednoznacznie wskazać, która membrana jest najlepsza. Jak zatem dokonać właściwego wyboru? Jakiej firmy membranę wybrać? Przede wszystkim warto zapoznać się z szeroką gamą dostępnych produktów i ich zalet. Nie można jednoznacznie wskazać, która membrana jest najlepsza. Jak zatem dokonać właściwego wyboru? Jakiej firmy membranę wybrać? Przede wszystkim warto zapoznać się z szeroką gamą dostępnych produktów i ich zalet.


Budowa lodowca

Tuż pod Oslo ma miejsce niezwykły projekt budowlany. Powstaje tam największy kryty ośrodek narciarski na świecie.


Jak kontrolować wilgotność i kondensację na dnie morza?

Umieśćmy betonową rurę o długości 26 metrów wewnątrz nieokiełznanych wód cieśniny Skagerrak, wyposażmy ją w kuchnię dla smakoszy i bar serwujący szampana oraz zaprośmy setkę gości. W wyniku otrzymujemy podwodną restaurację zwaną Under, która jest prawdziwie rewolucyjnym projektem, wymagającym niepowtarzalnych rozwiązań.


Czterdzieści lat minęło, a wciąż w dobrym stanie

Od 40 lat dach firmy Protan chroni fabrykę mebli Ekornes w norweskim Fetsund przed prażącym słońcem, ostrymi zimami i gwałtownymi jesiennymi wiatrami. Normą branżową dla pokryć dachowych jest okres eksploatacji wynoszący 30 lat, ale wspomniany dach jeszcze nie mówi dość.