Szkoła Dekarska PROTAN – dołącz do nowej edycji szkoleń!

Szkoła Dekarska PROTAN – dołącz do nowej edycji szkoleń!


Prawidłowo wykonany dach to estetyka, trwałość na lata i skuteczna ochrona budynku przed działaniem czynników atmosferycznych. Aby pokrycie dachowe dobrze spełniało swoją funkcję, niezbędne jest nie tylko zastosowanie wysokiej jakości materiałów, lecz również ich prawidłowy montaż przeprowadzony przez wykwalifikowanych fachowców. O ich szkolenie dba firma PROTAN w ramach Szkoły Dekarskiej – pionierskiego projektu w branży. Obecnie trwają zapisy na nową edycję kursów.

Dobrzy specjaliści, posiadający aktualną wiedzę praktyczną i teoretyczną, są na wagę złota, dlatego też coraz częściej firmy produkcyjne stawiają na poszerzanie umiejętności fachowców, którzy na co dzień pracują z użyciem ich rozwiązań. Tak jest w przypadku marki PROTAN, producenta wysokiej jakości membran dachowych, który już od kilkunastu lat angażuje się w poprawę jakości realizacji dachów, prowadząc swoją Szkołę Dekarską.

Praktyka połączona z teorią

Co zyskują dekarze dzięki szkoleniom PROTAN? Podczas unikatowego w skali ogólnopolskiej, autorskiego programu, uczestnicy zdobywają kompleksową wiedzę z zakresu właściwości membran PVC, ich systemów oraz wykonywania obróbek. Zajęcia organizowane w ramach trzydniowego kursu mają wymiar zarówno teoretyczny, jak i praktyczny. W pracy dekarza bardzo ważne jest zachowanie bezpieczeństwa i ostrożność podczas używania specjalistycznych urządzeń, m.in. zgrzewarek, które nagrzewają się do temperatury rzędu 500-600°C, dlatego też kursy poprzedza obowiązkowy moduł BHP, który ma na celu omówienie ryzyka wystąpienia niebezpiecznych sytuacji oraz sposobów ich uniknięcia.

Po ukończeniu szkolenia jego uczestnicy potwierdzają swoją wiedzę egzaminem z teorii i praktyki. Dekarze, którzy pozytywnie przejdą weryfikację, otrzymują zaś dyplom poświadczający ich kompetencje na okres dwóch lat. Szkoła Dekarska PROTAN to jedyny tego typu projekt z zakresu poprawnej instalacji dachów z membraną dachową PVC, jej zgrzewania i zastosowania rozwiązań systemowych. Przekazujemy uczestnikom kompleksową wiedzę na ten temat, a szkolenia cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem i przyciągają wielu fachowców, którzy chcą poszerzyć swoje umiejętności, a dzięki temu wyróżnić się na rynku – mówi Michał Miąsek, Dyrektor Zarządzający PROTAN Polska Sp. z o.o.

Jakość poparta certyfikatami

Szkoła Dekarska PROTAN mieści się w Pabianicach, a projekt jest realizowany z sukcesami nie tylko w całej Polsce, lecz również poza jej granicami – na Słowacji. Zaangażowanie PROTAN w edukację fachowców i wysoką jakość prowadzonych kursów potwierdzają liczne wyróżnienia, w tym dwukrotne otrzymanie Certyfikatu JAKOŚĆ ROKU®, przyznawanego przez Fundację Qualitas. To największa w Polsce, trwająca już kilkanaście lat inicjatywa wspierająca przedsiębiorstwa, dla których wysoka jakość usług, produktów, innowacyjnych i ekologicznych rozwiązań stanowi priorytet, a także wyznacza ścieżkę rozwoju.

Uczestnicy kursów mają więc pewność, że stoją one na najlepszym poziomie, a wiedza, którą zdobywają niesie ze sobą konkretne umiejętności, które są niezwykle przydatne przy realizacji nowoczesnych dachów płaskich. Niedawno ruszyła kontynuacja szkoleń, więc to doskonała okazja aby dołączyć do grona specjalistów z dyplomem Szkoły Dekarskiej PROTAN.  Serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniach edukacyjnych! Szczegółowe informacje oraz harmonogram zjazdów są dostępne na stronie internetowej www.protan.pl