Sztuka transportowania świeżego powietrza

Sztuka transportowania świeżego powietrza

Nasze elastyczne systemy wentylacyjne dla kopalń i tuneli są jednymi z najbardziej innowacyjnych na świecie.

  • Gdy Protan w roku 1949 zaprojektował Ventiflex, byliśmy jednym z pierwszych w Europie dostawców elastycznych rur wentylacyjnych do kopalń i tuneli.
  • Przez blisko 70 lat zdobyliśmy rozległą wiedzę i duże doświadczenie stanowiące podłoże dla dzisiejszych wiodących na świecie produktów i rozwiązań.
arrow_downward

Trudnopalne i samogasnące

Wszystkie nasze systemy są dostosowane do indywidualnego projektu i dostarczane w pięciu różnych typach rur wentylacyjnych.

Wszystkie rodzaje rur są trudnopalne i samogasnące. Ponadto dwa rodzaje rur (kanałów) mają właściwości antystatyczne i są opracowane specjalnie dla środowisk, w których mogą występować gazy palne.

Inicjator

Stale funkcjonujemy jako lider rozwoju technologii wentylacyjnych dla kopalń i tuneli. Jesteśmy członkiem NTN (Norwegian Tunneling Network), oferujemy rozbudowane szkolenia i wsparcie klientom Ventiflex. Rozmawiamy i współpracujemy z klientami, oraz organizujemy szkolenie obejmujące instalację, montaż i naprawy.

Setki kilometrów rocznie

Razem z naszymi partnerami dostarczamy każdego roku kilkaset kilometrów rur wentylacyjnych do kopalń i tuneli w ramach ciekawych i wymagających projektów w krajach skandynawskich, Europie, Ameryce Południowej, Azji, Afryce i Australii.

Produkcja i zapewnienie jakości

Produkty Ventiflex są produkowane i konfekcjonowane w Norwegii. Tkaniny są produkowane w Drammen, a rury są wytwarzane w fabryce w Nesbyen.
 
Nasze fabryki i systemy wentylacyjne są zatwierdzone i certyfikowane zgodnie z systemem zarządzania jakością ISO 9001 i systemem zarządzania środowiskowego ISO 14001.
 
Oznacza to, że cały łańcuch wartości i wszystkie rozwiązania wentylacyjne mają udokumentowaną wysoką jakość i minimalnie wpływają na środowisko, tak lokalnie, jak i globalnie.

Rozwój i badania

Wszystkie rozwiązania i ich jakość są opracowywane i badane w laboratorium w Drammen. Laboratorium zostało zatwierdzone przez Det Norske Veritas (DNV) i przestrzega ścisłych procedur testowania i dokumentacji. Wszystkie systemy są poddawane dokładnej weryfikacji oraz kontroli jakości przed dostawą.

Wytrzymałość i elastyczność

Dzięki innowacyjności i ciągłym ulepszeniom nieustannie pracujemy nad tym, by oferować rury najwyższej jakości:

  • Bardzo dobra wytrzymałość
  • Duża elastyczność
  • Niska waga
  • Łatwa obsługa

Kontakt

Rune Andresen - Area Sales Manager T&M

Rune Andresen

Area Sales Manager T&M
Arndt Hedtkamp - Sales Manager <br> Western Europe Market

Arndt Hedtkamp

Sales Manager
Western Europe Market
Vanessa Dos Santos - Tunnel and Mining Manager

Vanessa Dos Santos

Tunnel and Mining Manager
Ventiflex dystrybutorzy

Ventiflex dystrybutorzy

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O ROZWIĄZANIACH PROTAN DLA TUNELI I KOPALŃ

Protan InfraPlan

System hydroizolacji Protan InfraPlan