Vaatrom_Protan_1250x867.jpg

Uszkodzenia łazienek i mokrych pomieszczeń spowodowane wilgocią mogą być kosztowne, a przyczyna często jest ukryta za płytkami.

Dzięki trwałym systemom membranowym Protan do wszystkich typów pomieszczeń mokrych unikniesz wycieków i problemów z wilgocią, pleśnią, gniciem i korozją.

arrow_downward

Membrany do pomieszczeń wilgotnych

Uszkodzenia spowodowane wilgocią w łazienkach i pomieszczeniach mokrych mogą być kosztownym doświadczeniem, a przyczyna często jest ukryta za płytkami. Przecieki są często skutkiem nieszczelnej membrany łazienkowej lub brakiem jej zastosowania ale mogą być również spowodowane niewłaściwym montażem. Dlatego warto być szczególnie ostrożnym przy wyborze odpowiedniej membrany do pomieszczeń wilgotnych i zlecić pracę doświadczonemu wykonawcy.

Bezpieczne rozwiązania membranowe od podłogi aż po dach

Prace naprawcze po niedbale wykonanym montażu w łazience mogą być niezwykle kosztowne, należy zwrócić uwagę na szczegółowe przepisy dotyczące produktów i prac wykonywanych w pomieszczeniach wilgotnych. Systemy membranowe Protan spełniają wszystkie wymagania branżowe i dodatkowo są łatwe w montażu.

Oznacza to, że prace przebiegają szybciej, a szanse na popełnienie błędów są znacznie mniejsze

Membrany do łazienek

Membrana bazowa Protan G do pomieszczeń mokrych posiada aprobatę techniczną SINTEF i jest ona zgodna z przepisami budowlanymi dotyczącymi pomieszczeń mokrych. Dotyczy to również wszystkich membran produkowanych przez firmę Litex należącą do firmy Protan, która produkuje i sprzedaje kompletne systemy rozwiązań do pomieszczeń mokrych.

Produkcja membran do pomieszczeń mokrych Protan i Litex podlega wewnętrznej i zewnętrznej kontroli jakości.

Nasze systemy membranowe mogą być stosowane jako membrany bazowe zarówno na podłogach w pomieszczeniach mokrych, jak i ścianach. Membranę układa się na przewodach ogrzewania podłogowego lub pod płytami. Mogą być używane zarówno w nowych budynkach, jak i podczas renowacji istniejących pomieszczeń.

Membrany do łazienek

Membraną bazową do pomieszczeń wilgotnych jest Protan G, która posiada aprobatę SINTEF i jest zgodna z przepisami budowlanymi dotyczącymi pomieszczeń mokrych. Dotyczy to również wszystkich membran produkowanych przez należącą do Protan firmę Litex, która produkuje i oferuje kompletne rozwiązania systemowe do pomieszczeń wilgotnych.

Produkty przeznaczone do pomieszczeń wilgotnych muszą spełniać jak najwyższe standarty oraz podlegają ścisłej wewnętrznej jak i zewnętrznej kontroli jakości.

Nasze systemy membranowe mogą być stosowane jako warstwa hydroizolacyjna podłóg oraz ścian w pomieszczeniach wilgotnych. Membranę można układać na przewodach do ogrzewania podłogowego lub pod płytami. Może być stosowana w przypadku nowych budynków jak i podczas renowacji istniejących pomieszczeń wilgotnych.

Zalety membran Protan używanych w pomieszczeniach wilgotnych

Membrana do pomieszczeń wilgotnych Protan G jest elastyczną membraną wytwarzaną w kontrolowanym procesie produkcyjnym. W swojej ofercie posiadamy prefabrykowane detale narożników oraz przejść, które umożliwiają szybkie i sprawne wykonanie prac oraz optymalną ochronę przed wilgocią w Twojej łazience.

Membrany Protan można łatwo zamontować podczas w jednej operacji bez konieczności suszenia.

Membrana Protan G ma równą standardową grubość 1,5 mm. Charakteryzuje się dobrym uszczelnieniem dyfuzyjnym, dobrą rozciągliwością przy zerwaniu i udokumentowaną długą żywotnością. Membrana jest zgrzewana gorącym powietrzem na budowie co daje gwarancję wodoszczelności. Jest to najlepsze rozwiązanie chroniące Twoje pomieszczenie przed wilgocią.

Dlaczego warto wybrać membranę?

Membrana to jeden z dwóch rodzajów rozwiązań do pomieszczeń wilgotnych dostępnych na rynku. Proponujemy nasze rozwiązania membranowe, ponieważ są najbezpieczniejsze i najszybsze w montażu. Podczas jedenej operacji układana jest cała membrana przez co mamy zapewnione solidne i trwałe rozwiązanie o stałej grubości.

Membrany powłokowe to inny rodzaj membrany do pomieszczeń wilgotnych. Występują one w postaci płynnej i muszą być układane na placu budowy warstwa po warstwie.

Może to być trudne zadanie, ponieważ wymaga suchego, czystego i umiarkowanego podłoża. Ponadto należy ściśle przestrzegać specyfikacji dotyczących utwardzania i suszenia. Proces jest czasochłonny, a efekty w dużym stopniu uzależnione od pracy montera. Podczas aplikacji są bardzo utrudnione procesy kontrolne związane z grubością oraz jakością wykonanej powłoki.

Protan przestrzega wszystkich przepisów i regulacji dotyczących pomieszczeń wilgotnych

W braży budowlanej stosuje się surowe wymagania dotyczące produktów jak i procesów produkcyjnych. Ma to na celu zapewnienie wysokiej jakości oraz dbałości o zdrowie i środowisko zarówno w trakcie budowy, jak i podczas użytkowania gotowego obiektu. Wybierając membrany do pomieszczeń wilgotnych marki Protan i Litex, otrzymujesz produkt spełniający wszystkie wymagania branżowe.

Aprobata techniczna SINTEF dla membrany Protan do pomieszczeń wilgotnych dokumentuje, że produkt nadaje się do stosowania jako warstwa hydroizolacyjna na podłogach i ścianach w łazienkach, umywalniach i innych pomieszczeniach o zbliżonym poziomie wilgoci w domach, hotelach oraz innych obiektach.

Norma dotycząca pomieszczeń wilgotnych (BVN) to branżowa norma opracowana przez Norweską Radę Techniczną ds. pomieszczeń wilgotnych (FFV). Stosowana jest przede wszystkim jako narzędzie do planowania i wykonywania prac w pomieszczeniach wilgotnych jest dostosowana do obowiązujących przepisów, wymagań zawartych w norweskich normach. BNV zawiera wytyczne techniczne dotyczące zatwierdzonych materiałów i produktów, sposobu wykonywania prac, kolejności wykonywania zadań i procedur kontrolnych. BVN może być używany jako narzędzie zarówno dla nowych oraz remontowanych obiektów.

Rysunki techniczne i teksty opisowe

Rysunki techniczne i teksty opisowe

Tutaj znajdziesz przegląd rysunków technicznych Protan oraz teksty opisów, które można pobrać w formacie pdf i dwg.

Dokumentacja

Dokumentacja

Tutaj znajdziesz dokumentację produktów i certyfikaty.

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszych rozwiązaniach i produktach?

Michal Miasek - MD Sales Eastern Europe

Michal Miasek

MD Sales Eastern Europe
Melanie Marquard - MD Sales Western Europe

Melanie Marquard

MD Sales Western Europe
Ivar Braaten - MD Turkey

Ivar Braaten

MD Turkey