Protan_cool_roof.webp

Wszystko opiera się na odbiciu światła

Rozwiązanie Protan Cool Roof wykorzystuje białe pokrycie dachowe o dokumentowanej wysokiej wartości odbicia słonecznego, aby zmniejszyć potrzebę wewnętrznego chłodzenia budynku.

arrow_downward

Protan Cool Roof

Wysokie odbicie słoneczne zmniejsza potrzebę chłodzenia.

Białe pokrycie dachowe o wysokim wskaźniku odbicia słonecznego znacznie obniża temperatury w konstrukcjach dachu ciepłego w porównaniu z ciemniejszymi pokryciami dachowymi.

System Protan Cool Roof jest więc odpowiedni do budynków, w których ciepło ze światła słonecznego i temperatura są problemem; na przykład w budynkach magazynowych gdzie wymagana jest niższa temperatura (chłodnie) lub na dachach gdzie zostaną zamontowane panele fotowoltaiczne.

Biały dach Cool Roof ma wiele korzyści zrównoważonego rozwoju: wysoka wartość odbicia słonecznego sprawia, że dach jest bardziej trwały, zmniejsza zapotrzebowanie budynku na energię do celów chłodzenia i przeciwdziała ocieplaniu otaczających obszarów miejskich (efekt miejskiej wyspy ciepła). Nawet w chłodniejszych klimatach zaleca się ułożenie białego pokrycia dachowego przed miejscem poboru powietrza np. w systemie klimatyzacji. Wynika to z faktu, że temperatura w tych obszarach będzie znacznie niższa niż na pozostałej części powierzchni.

Produkty używane w systemie Protan Cool Roof to biała membrana Protan SE, instalowana mechanicznie lub w systemie dachu próżniowego.

Protan Cool Roof jest testowany zgodnie z normami ASTM C 1549-04 i ASTM C 1371-04a, przy użyciu zatwierdzonych metod, zgodnie z wymogami Cool Roof Rating Council (CRRC).

Rysunki techniczne i teksty opisowe

Rysunki techniczne i teksty opisowe

Tutaj znajdziesz przegląd rysunków technicznych Protan oraz teksty opisów, które można pobrać w formacie pdf i dwg.

Dokumentacja

Dokumentacja

Tutaj znajdziesz dokumentację produktów i certyfikaty.

Przeglądaj wszystkie nasze produkty dachowe, akcesoria oraz narzędzia

Przeglądaj wszystkie nasze produkty dachowe, akcesoria oraz narzędzia

Produkty Protan mają jeden z najniższych wskaźników emisji dwutlenku węgla w kategorii pokryć dachowych. Tutaj możesz przeglądać nasze produkty według kategorii lub obszaru zastosowania.

Przeglądaj produkty

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszych rozwiązaniach i produktach?

Michal Miasek - MD Sales Eastern Europe

Michal Miasek

MD Sales Eastern Europe
Melanie Marquard - MD Sales Western Europe

Melanie Marquard

MD Sales Western Europe
Ivar Braaten - MD Turkey

Ivar Braaten

MD Turkey