Zielone dachy balastowe i ekstensywne

Zielone dachy balastowe i ekstensywne

Tereny zielone i tarasy dachowe podnoszą wartość

Zielone dachy stają się coraz bardziej popularne, zwłaszcza w gęsto zaludnionych obszarach miejskich, gdzie ważne jest wykorzystanie dostępnej przestrzeni na dachu. Tereny zielone i tarasy na dachach podnoszą wartość zarówno dla deweloperów, jak i tych, którzy w budynkach mieszkają lub z nich korzystają.

arrow_downward

Dachy zielone

Dachy balastowane lub zielone mogą być wykorzystywane jako tereny rekreacyjne lub ogrody dachowe. Rozwiązania te dają architektom i projektantom dużą swobodę w zakresie estetycznego projektowania i przyczyniają się do bardziej naturalnego otoczenia dzięki zastosowaniu naturalnych kamieni lub roślinności. Takie przeznaczenie często zwiększa wartość nieruchomości i oferuje wyższą jakość życia osobom mieszkającym lub pracującym w budynku.

Ciężar zastosowanego balastu wymaga odpowiedniej konstrukcji nośnej.

Typy dachów zielonych to:

Ekstensywne zielone dachy : Są to lekkie i łatwe w utrzymaniu zielone dachy, które zazwyczaj mają płytką głębokość około 2-6 cali. Nadają się do budynków przemysłowych ze względu na swoją ekonomiczność i zdolność do radzenia sobie w trudnych warunkach środowiskowych. Ekstensywne zielone dachy zwykle składają się z wytrzymałych, odpornych na suszę roślin, takich jak rozchodniki i mchy.

Intensywne zielone dachy: Intensywne zielone dachy bardziej przypominają tradycyjne ogrody i mogą wspierać szerszą gamę roślin, w tym krzewy, drzewa, a nawet małe elementy wodne. Wymagają głębszej głębokości gleby, zwykle 6 cali lub więcej. Są jednak cięższe i droższe w montażu i utrzymaniu w porównaniu z ekstensywnymi zielonymi dachami.

Przeglądaj wszystkie nasze produkty dachowe, akcesoria oraz narzędzia

Przeglądaj wszystkie nasze produkty dachowe, akcesoria oraz narzędzia

Produkty Protan mają jeden z najniższych wskaźników emisji dwutlenku węgla w kategorii pokryć dachowych. Tutaj możesz przeglądać nasze produkty według kategorii lub obszaru zastosowania.

Przeglądaj produkty
Rysunki techniczne i teksty opisowe

Rysunki techniczne i teksty opisowe

Tutaj znajdziesz przegląd rysunków technicznych Protan oraz teksty opisów, które można pobrać w formacie pdf i dwg.

Dokumentacja

Dokumentacja

Tutaj znajdziesz dokumentację produktów i certyfikaty.

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszych rozwiązaniach i produktach?

Michal Miasek - MD Sales Eastern Europe

Michal Miasek

MD Sales Eastern Europe
Melanie Marquard - MD Sales Western Europe

Melanie Marquard

MD Sales Western Europe
Ivar Braaten - MD Turkey

Ivar Braaten

MD Turkey