Dachy zielone ekstensywne

Dachy zielone ekstensywne

Zielone płuca na twoim dachu.

Ekstensywne zielone dachy zazwyczaj wymagają minimalnej konserwacji i mają wiele zastosowań. Ponieważ są lekkie, nie potrzebują tak mocnej konstrukcji nośnej jak intensywne zielone dachy.

 

arrow_downward

Ekstensywne dachy zielone pokryte są cienką warstwą gleby lub warstwami podłoża uprawowego.

 Typowymi roślinami stosowanymi na tych dachach są gatunki sukulentów i mchu. Rozchodnik jest szeroko stosowany w Norwegii, a dachy pokryte tą rośliną są znane jako dachy rozchodnikowe.

 Ekstensywne dachy zielone wymagają na ogół minimalnej konserwacji i mają wiele zastosowań. Ponieważ są lekkie, nie potrzebują tak mocnej konstrukcji nośnej, jak przy intensywnych dachach.

Membrana wykorzystywana do dachów zielonych ekstensywnych powinna być zoptymalizowana pod względem oddziaływania siły wiatru oraz zamontowana mechanicznie. Może zaistnieć potrzeba użycia płyt betonowych na krawędziach i narożnikach, gdzie siła wiatru jest najsilniejsza. Maty rozchodnikowe mogą działać jako balast na dachu, ale można je sadzić tylko w ciepłych porach roku. 

 

Wysokie wymagania dotyczące bezpieczeństwa przeciwpożarowego

W celu uzyskania pozwolenia na użytkowanie pokrycie dachowe musi spełniać wymagania przeciwpożarowe bez użycia mat z roślinnością.

Membrany dachowe Protan są samogasnące i sklasyfikowane do celów pożarowych zgodnie z BROOF (T1- T4).

Większe połacie dachowe powinny posiadać bariery ogniowe wykonane na przykład z płyt betonowych, żwiru lub podobnego niepalnego materiału na krawędziach dachu oraz przebiciach pionowych tak aby powstrzymać rozprzestrzenianie się ognia.  

Protan SE Titanium+

Membrany dachowe Protan SE Titanium+ to idealne rozwiązanie dla dachów rozchodnikowych. Posiadają certyfikat związany z odpornością na przerastanie korzeni zgodny z testem FLL, a zatem nie wymagają dodatkowej ochrony przed tym typem uszkodzeń.

Rysunki techniczne i teksty opisowe

Rysunki techniczne i teksty opisowe

Tutaj znajdziesz przegląd rysunków technicznych Protan oraz teksty opisów, które można pobrać w formacie pdf i dwg.

Dokumentacja

Dokumentacja

Tutaj znajdziesz dokumentację produktów i certyfikaty.

Przeglądaj wszystkie nasze produkty dachowe, akcesoria oraz narzędzia

Przeglądaj wszystkie nasze produkty dachowe, akcesoria oraz narzędzia

Produkty Protan mają jeden z najniższych wskaźników emisji dwutlenku węgla w kategorii pokryć dachowych. Tutaj możesz przeglądać nasze produkty według kategorii lub obszaru zastosowania.

Przeglądaj produkty

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszych rozwiązaniach i produktach?

Michal Miasek - MD Sales Eastern Europe

Michal Miasek

MD Sales Eastern Europe
Melanie Marquard - MD Sales Western Europe

Melanie Marquard

MD Sales Western Europe
Ivar Braaten - MD Turkey

Ivar Braaten

MD Turkey