Protan_Tunnelmembran_konseptbilde2.jpg

System chroniący przed wodą Protan InfraPlan

Protan InfraPlan jest kompletnym systemem ochrony przed wodą w tunelach i konstrukcjach podziemnych. Niskie koszty utrzymania, łatwa instalacja i zysk dla środowiska to tylko niektóre z jego zalet.

arrow_downward

Żyjemy w mobilnym świecie. tunele i inna podziemna infrastruktura odgrywają ważną rolę w każdym dobrze funkcjonującym społeczeństwie. Jest to również infrastruktura krytyczna, która stale musi wytrzymywać duże obciążenia, a jednocześnie musi przetrwać nie tylko dziesięciolecia, ale najlepiej całe stulecia.

Ciśnienie wody, niebezpieczne chemikalia i bakterie, dyfuzja gazów, naprężenia geostatyczne, wibracja wywołana ruchem drogowym, duże różnice temperatur i inne czynniki związane z pogodą i klimatem – lista tego, co musi wytrzymać podziemna konstrukcja jest długa. Dlatego tak ważne jest stosowanie wysokiej jakości materiałów i systemów ochronnych o długim okresie użytkowania.

Protan ma ponad 80-letnie doświadczenie w technologii membranowej. Równocześnie mamy prawie tak samo długie doświadczenie w dostarczaniu uznanych produktów i rozwiązań w zakresie membran używanych do wentylowania tuneli i kopalń. Połączyliśmy tę wiedzę i doświadczenie rynkowe, aby stworzyć zrównoważony i bardzo wytrzymały system chroniący przed wodą dla wszystkich rodzajów tuneli.

Protan InfraPlan wszedł na rynek w 2021 roku, a jego celem jest funkcjonalność i uniwersalność. Ta jednolita i elastyczna jednowarstwowa membrana, która cechuje się również wodoszczelnością jest bardzo trwała.

Membrana tunelowa Protan już od wielu lat ma ugruntowaną pozycję na tureckim rynku branży tunelowej i między innymi jest często stosowana w metrze w Stambule. Spełnia ona wymogi zawarte w podręczniku państwowego zarządu dróg Statens Vegvesen oraz w europejskich wymogach.

Protan InfraPlan jest łatwy w montażu, a z punktu widzenia wykonawcy jest bardzo użyteczny i elastyczny. Membrany dachowe Protan są znane ze swojej długowieczności i z najmniejszego w branży śladu węglowego, a te ważne wartości dotyczące zrównoważonego rozwoju i wytrzymałości dotyczą także naszych membran tunelowych.

Poza ochroną samego tunelu, membrany tunelowe Protan przyczyniają się także do ochrony otoczenia w tunelu i wokół niego, na przykład zapobiegają zanieczyszczeniu wód gruntowych i przeciekaniu oleju i chemikaliów z tunelu do środowiska.

Kontakt

Rune Andresen - Area Sales Manager T&M

Rune Andresen

Area Sales Manager T&M
Arndt Hedtkamp - Sales Manager <br> Western Europe Market

Arndt Hedtkamp

Sales Manager
Western Europe Market
Vanessa Dos Santos - Tunnel and Mining Manager

Vanessa Dos Santos

Tunnel and Mining Manager

Protan Ventiflex

Systemy wentylacyjne Ventiflex