Metoda Odkrywkowa, Przejścia Ewakuacyjne, Portale i Przepusty

Metoda Odkrywkowa, Przejścia Ewakuacyjne, Portale i Przepusty


Oprócz tuneli budowanych metodą podstropową firma Protan dostarcza systemy hydroizolacji dla szerokiej gamy zastosowań w budowlach podziemnych.

Metoda odkrywkowa — system parasolowy

W przypadku systemów parasolowych, czyli luźno układanych instalacji do odprowadzania wody w tunelach z przedziałami, firma Protan poleca poniższy system:

  1. Membrana tunelowa Protan InfraPlan
  2. Protan Disc
  3. Protan Geo (geowłóknina)

Dzięki swym właściwościom w zakresie ochrony przed wodami gruntowymi i substancjami chemicznymi, Protan InfraPlan jest bezpieczną opcją, zapewniającą długotrwałą żywotność hydroizolacji systemów z odwodnieniem.

Metoda odkrywkowa — system barierowy

Na potrzeby warunków, gdzie występuje woda pod ciśnieniem z przedziałami oraz systemem iniekcyjnym, firma Protan zaleca poniższy system:

  1. Membrana tunelowa Protan InfraPlan
  2. Protan Disc
  3. Protan Protect (arkusz ochronny)
  4. Protan Inject (wąż do iniekcji)
  5. Protan Geo (geowłóknina)
  6. Protan Waterbars lub Taśma uszczelniająca Protan Seal Tape

Membrany Protan InfraPlan zapewnią mocny i trwały system, który wytrzyma ciśnienie hydrostatyczne w tunelach z barierą ochronną.

Przejścia ewakuacyjne

Firma Protan oferuje wysoce skuteczne rozwiązania w zakresie hydroizolacji przejść ewakuacyjnych między równoległymi tunelami lub przejść w obrębie odcinków.

Nasza taśma uszczelniająca z PCV Protan Seal Tape zapewnia ciągłość zabezpieczeń, utrzymując niezmienną wytrzymałość w całej budowli, i doskonale nadaje się do zastosowań w przejściach.

Portal i przepusty

Odporność na korzenie i drobnoustroje, stabilność oraz, rzecz jasna, wodoszczelność, to niektóre z właściwości membran Protan InfraPlan, dzięki którym doskonale nadają się one także do portali i przepustów.

Do takich zastosowań firma Protan poleca membranę InfraPlan P20/P22, ponieważ łączy ona wymagane właściwości, a jednocześnie ułatwia transport i montaż.

Dostępne są także inne systemy i rozwiązania hydroizolacyjne. Firma Protan pomoże wybrać najlepszy system dla danej inwestycji.

Kontakt

Rune Andresen - Area Sales Manager T&M

Rune Andresen

Area Sales Manager T&M
Arndt Hedtkamp - Sales Manager <br> Western Europe Market

Arndt Hedtkamp

Sales Manager
Western Europe Market
Vanessa Dos Santos - Tunnel and Mining Manager

Vanessa Dos Santos

Tunnel and Mining Manager