Protan Ventiflex Air

Protan Ventiflex Air

Protan Ventiflex Air jest rozwiązaniem dla kopalń i tuneli, w ramach którego membrany, złącza i technologia spawania tworzą razem światowej klasy system wentylacyjny.

arrow_downward

Tekstylne systemy wentylacyjne

Ventiflex Air był pierwszym elastycznym systemem wentylacyjnym opracowanym i wyprodukowanym w Europie. Wszystkie pięć rodzajów rur, które tworzą tę serię, powstało w oparciu o wieloletnie doświadczenie, wiedzę aerodynamiczną i szeroko zakrojonym rozwoju produktów

Specjalnie zaprojektowana membrana PVC

Rury tworzące serię Ventiflex Air są zaprojektowane i produkowane z membrany specjalnie stworzonej z myślą o rurach wentylacyjnych. Wzmocniony materiał tekstylny z poliestru jest produkowany we własnym zakładzie produkcyjnym w celu uzyskania odpowiednich właściwości. Materiał tekstylny, a tym samym membrana, jest mocniejsza w wątku (promieniowo) niż w osnowie (osiowo) ze względu na charakterystykę ciśnienia powietrza.

Optymalna wytrzymałość

Tkanina poliestrowa jest dziana, nie tkana, aby zminimalizować długość i zakres ewentualnych uszkodzeń i rozdarć. Tkanina jest pokryta mocnym PVC, które optymalizuje wytrzymałość i zapobiega rozwarstwieniu się tkaniny podczas oddziaływania wysokiego ciśnienia oraz naprężeń . Jeśli jednak dojdzie do uszkodzenia, wykorzystujemy naszą wiedzę i doświadczenie w zakresie napraw w terenie, bez uszczerbku dla jakości lub wydajności systemu wentylacyjnego.

Całkowicie zautomatyzowany system łączenia

W pełni automatyczny system zgrzewania oznacza, że dostarczamy wszystkie średnice rur od ø200 mm do ø3200 mm we wszystkich pożądanych długościach. System podwieszania ciągnący się wzdłuż rur z plastikowymi oczkami rozmieszczonymi co 50 cm poprawia jakość strumienia powietrza zapewnia wysoką wydajność. Praktyczne testy naszych systemów potwierdzają zarówno jakość, jak i naszą zdolność do dostarczania powietrza z lepszym rezultatem niż z wymaganiami zawartymi w normie SIA196, klasa S.

Rodzaje rur Ventiflex

Wszystkie pięć rodzajów rur ma następujące cechy:

- Trudnopalne (Flame Retardant – FR)

- Samogasnące

Ponadto dwa rodzaje rur posiadają także właściwości antystatyczne (Anti Static – AS). Rury antystatyczne sprawdzają się doskonale w kopalniach węgla i w tunelach, gdzie mogą występować gazy palne.

Wybór rodzaju rury zależy od obliczonego ciśnienia roboczego powietrza w systemie wentylacyjnym. Dostarczamy odcinki rur zgodnie z wymiarami, dla każdego rodzaju i każdej średnicy.

Wszystkie rury są dostarczane w kolorze żółtym, z wyjątkiem rur antystatycznych, które są dostarczane w kolorze jasnoszarym. Inne kolory dostępne na zamówienie.

Kontakt

Rune Andresen - Area Sales Manager T&M

Rune Andresen

Area Sales Manager T&M
Arndt Hedtkamp - Sales Manager <br> Western Europe Market

Arndt Hedtkamp

Sales Manager
Western Europe Market
Vanessa Dos Santos - Tunnel and Mining Manager

Vanessa Dos Santos

Tunnel and Mining Manager