Norweski znaczy bezpieczny

Kraje skandynawskie nie bez powodu od wielu lat kojarzone są z wysokimi standardami bezpieczeństwa i jakości. Tamtejsze wymagania wciąż są o wiele surowsze względem reszty krajów europejskich. Obok rynku samochodów osobowych kraje nordyckie słyną również z produkcji niezwykle trwałych i nowoczesnych pokryć dachowych.

Wszyscy doskonale wiemy, że dobry dach, to szczelny dach, ale równie ważne jest, aby pokrycie dachowe było paroprzepuszczalne, co uchroni przed nagromadzeniem wilgoci wewnątrz gmachu. Aby połączyć obie tak ważne funkcje jednocześnie, wielkie i skomplikowane dachy  pokrywa się membranami wykonanymi z materiału PVC. Ultralekkie, bo ważące zaledwie 1,4 kg/m2 materiały stanowią o  niezawodności największych w Polsce inwestycji budowlanych. 

Sprawdzone znaczy pewne

Doświadczeni fachowcy wybierają produkty sprawdzone w praktyce. Wielkopowierzchniowe dachy hal, magazynów czy drapaczy chmur mają służyć przez wiele dekad i w przypadku tak kosztownych inwestycji, nie ma miejsca na eksperymenty. Jednym z największych producentów jest norweska firma Protan, która od 50 lat dostarcza niezawodne rozwiązania przetestowane w ekstremalnych, skandynawskich warunkach. W Polsce coraz wyraźniej obserwujemy zmianę klimatu. Porywiste wiatry, gwałtowne deszcze, czy wysokie różnice temperatur, wpisują się w naszą aurę. Coraz trudniej jest nam nadążać za zmianami, a jeszcze trudniej te zmiany przewidzieć. Dlatego należy być przygotowanym na najsurowsze warunki. –  Choć trudno w to uwierzyć, Polska ma jeden z najbardziej wymagających klimatów na świecie. Wysoka amplituda temperatur w ciągu roku, to sprawdzian dla każdego materiału i każdego rozwiązania  – Mówi Michał Miąsek Prezes Protan Polska. Firma z długoletnim stażem na rynku, cały czas opracowuje kolejne, nowoczesne produkty, nie zapominając o swoich silnych stronach, dzięki którym całkiem niedawno otrzymała certyfikat potwierdzający 40-letnią trwałość jej membran.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Jak na Norweską firmę przystało Protan wyróżnia się wysoką dbałością o bezpieczeństwo. Jako jedyna w Polsce wprowadziła warstwę antypoślizgową, jako standardowe wyposażenie. Dzięki tej powłoce ryzyko pracy na dużych wysokościach jest znacznie niższe. Dodatkowo Protan uzyskał deklarację środowiskową, która podsumowuje wpływ gotowego produktu na ekosystem. -  Wysoka dbałość o jakość naszych produktów wynika przede wszystkim z norweskich standardów. To, co w Europie jest powoli wprowadzane do ustawodawstwa, w Skandynawii jest już normą” -  dodaje Michał Miąsek. Protan od wielu lat promuje świadome podejście do projektowania skomplikowanych dachów, dzięki oprogramowaniu PROPLAN łatwiej zoptymalizować ilość zużywanej membrany, zmniejszając tym samym koszt materiału, transportu, a także ilość dwutlenku węgla powstałego wskutek przewożenia nadwyżek niewykorzystanego produktu. Membrany Protan łączy się przy pomocy rozgrzanego powietrza- bez użycia otwartego ognia, co także znacząco wpływa na obniżenie ilości wypadków przy pracy. Tak kompleksowe podejście do tematu bezpieczeństwa i przemyślanego planowania buduje zaufanie wielu klientów.

Doświadczenie w innowacji

Membrany Protan ze względu na kraj pochodzenia zostały przetestowane w najtrudniejszych warunkach. Silne mrozy sięgające nawet -30oC nie stanowią większego problemu przy montażu, ponieważ specyfika materiału PVC sprawia, że po podgrzaniu ciepłym powietrzem arkusze trwale łączą się nie pozostawiając nieszczelności, a nowoczesne metody opracowane przez Protan pozwalają na instalację nawet bez użycia łączników ani kleju. System Vacuum Protan  wykorzystuje siłę wiatru do wytworzenia efektu próżni, dzięki temu przyssana membrana trzyma się tym mocniej, im mocniej wieje. Szeroki wybór sprawdzonych i bezpiecznych materiałów oraz ich możliwości zastosowania sprawia, że Protan pojawia się także w prestiżowych i rozpoznawalnych inwestycjach w Polsce np. takich jak lub wielohektarowe dachy magazynów Amazon lub stadion we Wrocławiu.