Norweski znaczy bezpieczny

Kraje skandynawskie nie bez powodu od lat kojarzone są z wysokimi standardami bezpieczeństwa i jakości. Tamtejsze wymagania wciąż są znacznie surowsze względem pozostałych państw europejskich. Kraje nordyckie słyną m.in. z produkcji niezwykle trwałych i nowoczesnych membran dachowych.

aveex_bandera_for_protan_norweski_znaczy_bezpieczny_foto_2.jpg

Wszyscy doskonale wiemy, że dobry dach, to szczelny dach. Jednak równie ważne jest, aby pokrycie dachowe było paroprzepuszczalne, co uchroni przed nagromadzeniem wilgoci wewnątrz przegrody dachowej. Aby połączyć obie tak ważne funkcje, dachy wielkopowierzchniowe często pokrywa się membranami wykonanymi z materiału PVC. Ultralekkie, bo ważące zaledwie 1,4 kg/m2 tworzywo stanowi o niezawodności największych w Polsce inwestycji budowlanych.

Sprawdzone znaczy pewne

Doświadczeni fachowcy wybierają produkty sprawdzone w praktyce. Wielkopowierzchniowe dachy hal czy magazynów mają służyć dekadami. A w przypadku tak kosztownych inwestycji nie ma miejsca na eksperymenty. Jednym z największych producentów membran dachowych wykonanych z PVC jest norweska firma Protan, która od 50 lat dostarcza niezawodne rozwiązania przetestowane w ekstremalnych, skandynawskich warunkach.

W pewnym sensie podobnie „ekstremalne” warunki pogodowe stają się normą również w Polsce, gdzie coraz wyraźniej obserwujemy zmianę klimatu. Porywiste wiatry, gwałtowne deszcze, czy wysokie różnice temperatur zagościły u nas na stale. Coraz trudniej jest nam nadążać za zmianami, a jeszcze trudniej te zmiany przewidzieć. Dlatego należy być przygotowanym na najsurowsze warunki. – Choć trudno w to uwierzyć Polska ma jeden z najbardziej wymagających klimatów na świecie. Wysoka amplituda temperatur w ciągu roku, to sprawdzian dla każdej membrany dachowej – mówi Michał Miąsek, Dyrektor Zarządzający Protan Polska. Firma całkiem niedawno otrzymała certyfikat potwierdzający 40-letnią trwałość jej produktów.

aveex_bandera_for_protan_norweski_znaczy_bezpieczny_foto_3.jpg

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Jak na norweską firmę przystało Protan wyróżnia się wysoką dbałością o bezpieczeństwo użytkowania. Jako jedyny wprowadził warstwę antypoślizgową, jako standard wykończenia swoich produktów. Dzięki tej powłoce ryzyko związane z poruszaniem się po wielkopowierzchniowym dachu przykrytym membraną jest znacznie mniejsze.

Dodatkowo Protan uzyskał deklarację środowiskową, która podsumowuje wpływ gotowego produktu na ekosystem – Wysoka dbałość o jakość naszych produktów wynika przede wszystkim z norweskich korzeni. To, co w Europie jest powoli wprowadzane, w Skandynawii jest już normą – dodaje Michał Miąsek.
Warto wspomnieć, że Protan od wielu lat promuje świadome podejście do projektowania skomplikowanych dachów. Między innymi poprzez zastosowanie oprogramowania PROPLAN, dzięki któremu łatwiej zoptymalizować ilość zużywanej membrany, zmniejszając tym samym koszt materiału, transportu, aż po ilość dwutlenku węgla powstałego wskutek przewożenia nadwyżek niewykorzystanego produktu.

Firma Protan do tematu bezpieczeństwa podchodzi w sposób niezwykle kompleksowy i przemyślany. Potwierdza to nawet sam sposób montażu membran dachowych, które łączy się przy pomocy rozgrzanego powietrza, bez użycia otwartego ognia, co także znacząco obniża ilość wypadków przy pracy.

aveex_bandera_for_protan_norweski_znaczy_bezpieczny_foto_1.jpg

Doświadczenie w innowacji

Membrany dachowe Protan zostały przetestowane w najtrudniejszych warunkach atmosferycznych. Silne mrozy sięgające nawet -30oC nie stanowią większego problemu przy montażu tych produktów. Specyfika materiału PVC, z którego są wykonane sprawia, że po podgrzaniu ciepłym powietrzem, arkusze trwale łączą się nie pozostawiając nieszczelności. Dodatkowo, nowoczesne metody montażu opracowane przez Protan, pozwalają na instalację nawet bez użycia łączników czy kleju. Przykładem jest tu system Vacuum, który wykorzystuje siłę wiatru do wytworzenia efektu próżni, dzięki temu przyssana membrana trzyma się tym mocniej, im mocniej wieje.

Szeroki wybór sprawdzonych i bezpiecznych membran dachowych PVC oraz ich przystępne metody montażu sprawiają, że Protan pojawia się na dachach prestiżowych i rozpoznawalnych inwestycji w Polsce takich jak choćby wielohektarowe magazyny Amazon czy stadiony sportowe.

Za kontakty z mediami odpowiada:
BANDERA design. strategy. PR
Melania Wojas
Media Relations Manager
Tel. 537 336 447
melania.wojas@redpen.pl

Anna Górecka
Account Executive
Tel. (22) 781 40 51
Tel. 733 947 019
anna.gorecka@bandera.pl