Bezpieczeństwo na dachu

Bezpieczeństwo na dachu


Ważne jest, aby zapewnić osobom pracującym na wysokości najlepsze warunki do bezpiecznego miejsca pracy.

Protan poważnie podchodzi do kwestii bezpieczeństwa i oferuje kilka rozwiązań zabezpieczających, które pozwalają na bezpiecznie przemieszczanie się po powierzchni dachu (ochrona osobista)

Badanie przeprowadzone przez SINTEF na zlecenie Norweskiej Inspekcji Pracy pokazuje, że poważne obrażenia są najczęstsze w branży budowlanej. Jako branża nie możemy nigdy iść na kompromis w kwestii bezpieczeństwa i musimy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby zapewnić warunki pracy naszym pracownikom i klientom. Protan poważnie podchodzi do kwestii bezpieczeństwa, a nasi dekarze muszą zawsze pracować bezpiecznie i odpowiedzialnie oraz być wspólnie zabezpieczeni podczas rzeczywistego wykonywania połaci dachu.Oferujemy również naszym klientom inne rozwiązania zabezpieczające, które pozwolą się bezpiecznie przemieszczać na już wybudowanym obiekcie.

Wszyskie prace budowlane powinny być prowadzone zgodnie z przepisami BHP we wszystkich fazach projektu, od planowania, przez prace budowlane, po przeglądy i konserwację gotowego dachu. Protan oferuje kilka rozwiązań dla stałego wyposażenia bezpieczeństwa, które spełniają wymagania tych przepisów i przyczyniają się do bezpieczniejszego dnia pracy:

sikkerhet på taket.jpg

toppbilde_sikringsskinne.jpg

1. Haki zabezpieczające z płytą montażową (5) to ekonomiczny i funkcjonalny system do dachów płaskich. Rozwiązanie asekuracyjne jest bezpiecznie mocowane bez użycia łączników w konstrukcji nośnej i bez przebijania pokrycia dachowego. Płyta montażowa (5) jest zamocowana do pokrycia dachowego Protan za pośrednictwem prefabrykowanego elementu Protan SE , który jest przygrzany do połaci dachu, hak zabezpieczający jest montowany do płyty montażowej.

2. Flaga znacznika - przypomina o używaniu sprzętu chroniącego przed upadkiem z wysokości i pokazuje położenie punktów asekuracyjnych. W trakcie zimy służy także do kontrolowania grubości warstwy śniegu.

3. Rzędy asekuracyjne z płytą montażową (5) to nasze rozwiązanie dla skośnych dachów. Płyty montażowe mocuje się zgodnie z opisem, a na każdej płycie montuje się wspornik montażowy. Przez wsporniki mocujące przeciągnięta jest stalowa rura, dzięki której osoba pracująca na dachu może zapiąć pasy i bezpiecznie się przemieszczać.

4. Zabezpieczenie drabiny płytą mocującą (5) spełnia wymóg zabezpieczenia drabiny przed zsunięciem się przy pracach na dachach bez rynien. Do płyty montażowej (4) przymocowane są dwa stalowe wsporniki, które zapewniają podparcie drabiny.

5. Płyta montażowa do zastosowania z różnymi systemami mocowania

6. System linowy z płytą montażową (5) umożliwia pracę bez przeszkód i jest na stałe zamocowany w wyznaczonych miejscach zapewniając optymalną ergonomię. Pasuje zarówno do dachów spadzistych, jak i płaskich..

sikring-pa-tak_ill_begge_w750px.jpg

Wszystkie produkty można zamówić w centrum obsługi klienta Protan. Skontaktuj się z nami tutaj!