Protan z dumą ogłasza otwarcie nowego zakładu produkcyjnego w Stęszewie. Fabryka produkuje wysokiej jakości membrany termoplastyczne dla światowego przemysłu pokryć dachowych. Inwestycja w wysokości około 11 milionów euro potwierdza zaangażowanie w innowacyjność i doskonalenie, które definiuje Protan. Dzięki zdolności produkcyjnej około 8 milionów metrów kwadratowych membran dachowych rocznie w Polsce, Protan jest dobrze przygotowany do sprostania rosnącym wymaganiom branży pokryć dachowych w całej Europie.

Uroczyste otwarcie linii produkcyjnej o nazwie PROline odbyło się 20 września. Lokalni mieszkańcy Stęszewa, zarząd z Norwegii, Protan Polska i Protan Elmark wzięli udział w obchodach inaugurujących przeniesienie linii z Gebze w Turcji do Stęszewa pod Poznaniem.

impact_photo_protan-1.jpg

Dyrektor generalny Protan Group, Erik Øyno, jest entuzjastycznie nastawiony do nowej działalności w Stęszewie: "Utworzenie naszej linii do produkcji membran dachowych w Polsce jest fizycznym dowodem zaangażowania Protan w rynek pokryć dachowych w Europie Środkowej, a w szczególności w Polsce. Naszą strategią jest bycie głównym graczem na europejskim rynku pokryć dachowych dzięki naszej szerokiej gamie produktów dostarczającej wszystkie komponenty dla zrównoważonych, przyjaznych dla środowiska rozwiązań dachowych o niskiej emisji CO2".

Dyrektor operacyjny Protan, Espen Moe, podziela entuzjazm Øyno: "Nasze 6 lokalizacji produkcyjnych jest zgodnych ze strategią rozwoju Protan, aby być firmą globalną, a jednocześnie produkować i sprzedawać lokalnie".

Dyrektor generalny Øyno podkreśla, że wiele osób w grupie Protan odegrało kluczową rolę w zbudowaniu tego sukcesu. Wszyscy pracownicy Protan Polska wykonali znakomitą pracę w zakresie uruchomienia fabryki. Wiceprezes Protan Elmark również odegrał znaczącą rolę w projekcie budowlanym i z entuzjazmem powitał swoich nowych kolegów z Protan Polska. Dyrektor generalny wyraża wdzięczność wszystkim zaangażowanym stronom, zarówno pracownikom Protan, jak i wszystkim innym zaangażowanym w zapewnienie pomyślnego uruchomienia naszej nowej linii produkcyjnej. Podkreśla, że teraz, gdy jesteśmy gotowi do pracy na pełnych obrotach, z najwyższą wydajnością i najwyższą jakością, jest pod wrażeniem i wdzięczny za zaangażowanie całego polskiego zespołu.

Protan jest dumny z posiadania linii produkcyjnej PROline i chce kontynuować produkcję wysokiej jakości membran termoplastycznych dla globalnego przemysłu pokryć dachowych.

skrót09.jpg
skrót26.jpg
skrót01.jpg
skrót41.jpg
skrót35.jpg