Membrana dachowa Protan CoolRoof

Protan Cool Roof to system, który wykorzystuje białą membranę o udokumentowanym wysokim współczynniku odbicia promieni słonecznych (SRI) i mniejszej potrzebie chłodzenia

Wysoki współczynnik odbicia słoneczna - mniejsza potrzeba chłodzenia

Biała powierzchnia dachu o wysokim SRI gromadzi znacznie mniej ciepła w kompaktowej konstrukcji dachu w porównaniu  z powierzchniami w ciemnych kolorach. Wysoki SRI czyni dach bardziej wytrzymałym, obniża potrzebę chłodzenia budynku i ogranicza efekt miejskiej wyspy ciepła, co jest ważnym czynnikiem w południowoeuropejskim klimacie

W chłodnym klimacie warto kłaść membranę np. naprzeciw wlotu świeżego powietrza w agregatach klimatyzacyjnych, ponieważ temperatura będzie kilka stopni niższa niż na pozostałej części powierzchni.

Produktem wykorzystywanym w systemie Protan Cool Roof jest membrana dachowa Protan SE, mocowana mechanicznie lub zabezpieczana  w systemie Vacuum.

System Protan Cool Roof został przetestowany zgodnie z normami ASTM C 1549-04 i ASTM C 1371-04a przy zastosowaniu metod zatwierdzonych przez Cool Roof Rating Council.

Powierzchnie o jasnych kolorach lepiej odbijają promienie słoneczne i absorbują mniej ciepła. Współczynnik odbicia systemu Protan Cool Roof o białej membranie wynosi 86%.

 

Polecamy również:

System dachowy Protan Cool Roof

Protan Cool Roof jest systemem dachowym, który wykorzystuje białą powłokę na dachach eksponowanych i posiada udokumentowany wysoki współczynnik odbicia promieni słonecznych SRI (Solar Reflectance Index).

Membrana dachowa Protan SE

Membranę dachową SE produkowaną przez Protan można zamontować niezależnie od zakrzywienia powierzchni. Zmiękczona membrana PVC przystosowuje się z łatwością do klimatu.