System Vacuum - Im silniejszy wiatr, tym lepiej

System Vacuum - Im silniejszy wiatr, tym lepiej

Unikalny system próżniowy Protan wykorzystuje siły wiatru obecne w środowisku, aby utrzymać membranę Protan na poszyciu dachu, zapewniając w ten sposób trwałość i ochronę nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach.

arrow_downward

Podsumowanie produktu

  • Montaż dachu próżniowego gwarantuje szybki postęp prac na budowie.
  • Idealny dla budynków o dużej wilgotności, takich jak baseny i szpitale.
  • Zmniejszone zapotrzebowanie na elementy mocujące oznacza minimalny hałas podczas instalacji.
  • System próżniowy doskonale sprawdza się w trudnych i wietrznych warunkach pogodowych.

Stystem Vacuum

Siły wiatru tworzą efekt podciśnienia, który mocno zasysa membranę do konstrukcji dachu. Im bardziej wietrznie, tym lepiej działa system.

System Vacuum Protan jest wyjątkowy, ponieważ wymaga jedynie mechanicznych łączników na obwodzie, a nie w środkowej części dachu. To sprawia, że idealnie nadaje się do projektów renowacyjnych.

Bitumiczna warstwa paroizolacyjna zatwierdzona przez firmę Protan jest instalowana na szczelnym poszyciu dachu, następnie izolacja termiczna i membrana jednowarstwowa Protan SE lub EX.

Idealną izolacją termiczną są luźno układane płyty z wełny mineralnej, chociaż inne rodzaje izolacji można montować w połączeniu z wełną mineralną. Lokalizacja i liczba otworów wentylacyjnych do Systemu Vacuum jest obliczana przez Dział Techniczny Protan.

Podczas gdy wieje wiatr, powietrze znajdujące się w przestrzeni pomiędzy membraną Protan a szczelnym dachem konstrukcyjnym jest wysysane z systemu przez jednokierunkowe zawory wentylacyjne nawiewników próżniowych Protan. Powstająca próżnia utrzymuje membranę Protan na miejscu, więc mechaniczne mocowaniejest wymagane tylko wokół obwodu dachu i przejść pionowych.

Przeczytaj więcej o rozwiązaniu próżniowym Protan

Przeczytaj więcej o rozwiązaniu próżniowym Protan

Przejdź do naszej strony z rozwiązaniami

Przeglądaj wszystkie nasze produkty dachowe, akcesoria oraz narzędzia

Przeglądaj wszystkie nasze produkty dachowe, akcesoria oraz narzędzia

Produkty Protan mają jeden z najniższych wskaźników emisji dwutlenku węgla w kategorii pokryć dachowych. Tutaj możesz przeglądać nasze produkty według kategorii lub obszaru zastosowania.

Przeglądaj produkty