Tworzenie zieleni miejskiej - systemy zielonych dachów

Tworzenie zieleni miejskiej - systemy zielonych dachów

System dachów zielonych Protan może dostosować się do zróżnicowanych biologicznie, ekstensywnych i intensywnych schematów nasadzeń i nadaje budynkowi przyjazną dla środowiska estetykę.

arrow_downward

Podsumowanie produktu

  • Zysk netto z tytułu różnorodności biologicznej (BNG): Realizacja zielonych dachów na terenach zurbanizowanych znacząco poprawia różnorodność gatunkową roslinności w okolicy.
  • Oszczędzanie energii: Systemy dachów zielonych pozwalają na utrzymanie temperatury wewnatrz budynku niż dachy tradycyjne, co pozwala zaoszczędzić pieniądze na klimatyzacji w cieplejszych miesiącach
  • Skutki zanieczyszczenia powietrza i sekwestracji węgla: Rośliny w naturalny sposób pochłaniają szkodliwe zanieczyszczenia z atmosfery, zmniejszając w ten sposób lokalne zanieczyszczenie powietrza.
  • Podwyższona wartość i walory estetyczne:Zmniejszenie kosztów energii i wydłużenie żywotności dachu zaowocują wzrostem wartości nieruchomości.

Systemy dachów zielonych

Zielone dachy zyskują na popularności w Europie ze względów estetycznych, środowiskowych i rekreacyjnych. Systemy zielonych dachów Protan oferują znaczące korzyści dla wydajności budynku i środowiska.

System dachowy Protan Green może być dostosowany do różnych schematów nasadzeń, z których wszystkie spełniają surowe wytyczne, jak poniżej:

  • Dachy ekstensywne obejmują także dachy zielone, dachy brązowe i dachy zróżnicowane biologicznie. Wykorzystuje sie w nich lekkie i płytkie podłoża, które nie wymagają konserwacji i nie są przestrzenią rekreacyjną.
  • Dachy intensywne przeznaczone są do wykorzystania jako przestrzeń rekreacyjna. Stosuje się je do twardego oraz miękiego kształtowania krajobrazu z grubszą warstą gleby, która to zwiększa obciążenie konstrukcji. Trawa na ich powierzchni może być sztuczna lub naturalna.

Do dachów zielonych zalecamy membranę Protan G. Która jest wykonana z giętkiego PVC wzmocnionego włóknem szklanym. PVC zawiera stabilizatory, dzięki którym membrana jest odporna zarówno na wysokie, jak i niskie temperatury, promieniowanie UV, korozję biologiczną. Membrana dostępna jest w grubości 1,5mm oraz w standardowym kolorze ciemnoszarym i jasnoszarym.

Współpracujemy ze strategicznymi partnerami, aby dostarczyć kompletne rozwiązanie dla zielonego dachu, w tym warstwę drenażową, włókninę filtracyjną, podłoże uprawowe i podłoże do sadzenia.

Systemy dachów zielonych Protan są zgodne z wymogami SUDS (zrównoważone systemy odwadniania obszarów miejskich) i mogą być używane w celu spełnienia akredytacji BREEAM.

SUDS nabiera coraz większego znaczenia pod względem planowania obiektowego. Celem takiego zastosowania jest utrzymanie równomiernego odprowadzania wody z powierzchni dachu. Rozchodnik lub mata z dzikich kwiatów i podłoże do uprawy zielonego dachu wchłaniają wodę deszczową, dzięki czemu znacznie ograniczają spływanie wody, a tym samym zmniejszają ryzyko powodzi.

PL - Installation systems - Green Roof System.jpg

Vega Scene, Oslo

Vega Scene, Oslo

A prize-winning cinema and concert hall in downtown Oslo, situated in a densly populated area. It has a roof that combines the aesthetics of a green roof with Protan BlueProof water attenuation system - a modern BlueGreen roof.

Przeglądaj wszystkie nasze produkty dachowe, akcesoria oraz narzędzia

Przeglądaj wszystkie nasze produkty dachowe, akcesoria oraz narzędzia

Produkty Protan mają jeden z najniższych wskaźników emisji dwutlenku węgla w kategorii pokryć dachowych. Tutaj możesz przeglądać nasze produkty według kategorii lub obszaru zastosowania.

Przeglądaj produkty