Dachy eksponowane

Nasze wysokiej jakości rozwiązania w zakresie dachów eksponowanych są trwałe i wytrzymałe w każdym klimacie. Dzięki nim nasze dachy trzymają wysoki standard techniczny.

Trwałe rozwiązania wysokiej jakości

Protan oferuje szeroką gamę wysokiej jakości produktów dla dachów eksponowanch. Produkty są zabezpieczane mechanicznie – w systemie vacuum albo przez pełne przymocowanie do konstrukcji dachu. Pokrycia dachowe są doskonale dopasowane do płaskich pochyłych dachów, zarówno w nowym budownictwie, jak i w projektach renowacji. Pokrycia i membrany dachowe Protan są zbrojone i pokryte PVC-P (uplastycznione).

Pokrycia dachowe Protan są:

  • wytrzymałe na wysokie i niskie temperatury
  • odporne na promieniowanie UV
  • samogasnące
  • wyjątkowo odporne na przebicie
  • zgrzewane gorącym powietrzem.

Najlepszy wybór

Nasze produkty są wyjątkowo odporne na przedarcie, co jest szczególnie ważne w zapobieganiu uszkodzeniom na obszarach o dużym natężeniu wiatru. Nasze pokrycia dachowe to najlepsze rozwiązanie w surowych warunkach pogodowych, co daje wielką przewagę w okresie zimowym i zimnym klimacie.

Antypoślizgowe

Membrany dachowe posiadają teksturowaną, antypoślizgową powierzchnię. W porównaniu z nieteksturowanymi pokryciami dachowymi takie rozwiązanie jest bezpieczniejsze zarówno podczas montażu, jak i prac konserwacyjnych.

Samogasnące

Nasze membrany do dachów eksponowanych zostały stworzone z materiałów samogasnących. Oznacza to, że zapobiegają one rozprzestrzenianiu ognia i spełniają wymogi normy EN 13501-5 dla większości podłoży. Więcej informacji na naszej stronie oraz w aprobacie technicznej SINTEF dla pokryć dachowych.

Bez konieczności stosowania otwartego ognia

Membrany i pokrycia dachowe Protan są zgrzewane wyłącznie gorące powietrzem, co stanowi bezpieczną metodę montażu na dachu. Wybierając rozwiązania Protan, właściciele budynków unikają ryzyka związanego z zaprószeniem ognia podczas montażu.

Polecamy również:

Standardowy system zakładkowy Protan

Standardowy system zakładkowy Protan z łącznikami mechanicznymi można montować na każdym rodzaju podłoża, zarówno w nowym budownictwie, jak i w projektach renowacji.

Protan system dachowy Vacuum

System dachów Vacuum Protan to wyjątkowe rozwiązanie, które nie wymaga łączników ani kleju do montażu na powierzchni dachu. Siła wiatru tworzy efekt próżni, dzięki któremu membrana jest mocno przyssana do konstrukcji dachu. System działa tym lepiej, im bardziej wieje.

Protan Prefabrykowane arkusze

Prefabrykowane arkusze Protan to najlepsze i najszybsze rozwiązanie na obszarach wystawionych na działanie wiatru, dlatego to najlepszy wybór, jeżeli dach musi być położony szybko.

System secret fix protan

System Secret Fix Protan wykorzystuje membranę o szerokości 2 metrów ze wzmocnionymi pasami zgrzewanymi poprzecznie do spodniej warstwy. Jest zalecany w przypadku mocowania mechanicznego.

System dachów klejonych Protan

W pełni klejone dachy mogą znaleźć zastosowanie, jeżeli chce się uniknąć przebicia warstwy paroszczelnej lub jeżeli na danym podłożu mocowanie mechaniczne jest utrudnione albo niemożliwe.

Protan 2X

W przypadku Protan 2X montowana jest pierwsza warstwa, która ma za zadanie uszczelnić powierzchnię dachową w trakcie instalacji i stanowi platformę roboczą. Kiedy instalacja dobiegnie końca, montowana jest druga warstwa.