Membrany do pomieszczeń mokrych

Membrany do pomieszczeń mokrych

Dzięki trwałym systemom membranowym Protan do wszystkich typów pomieszczeń mokrych, unikniesz wycieków i problemów z wilgocią, pleśnią, gniciem i korozją

arrow_downward

Dzięki trwałym systemom membranowym Protan do wszystkich typów pomieszczeń mokrych, unikniesz wycieków i problemów z wilgocią, pleśnią, gniciem i korozją.

Uszkodzenia spowodowane wilgocią w łazienkach i mokrych pomieszczeniach mogą być kosztownym doświadczeniem, a przyczyna często znajduje się za płytkami. Nieszczelności są często wynikiem nieszczelnej membrany łazienkowej lub braku membrany w mokrym pomieszczeniu, ale mogą też być spowodowane złym montażem. Dlatego opłaca się zachować szczególną ostrożność przy wyborze membrany i montera do pomieszczeń mokrych.

Zabezpiecz pomieszczenie membraną od podłogi aż po dach

Ponieważ konsekwencje niechlujnej pracy w łazience mogą być niezwykle kosztowne, na szczęście istnieją surowe przepisy dotyczące produktów i prac wykonywanych w wilgotnych pomieszczeniach. Systemy membranowe Protan spełniają wszystkie wymagania przemysłu. Ponadto są łatwe w instalacji. Oznacza to, że praca przebiega szybciej, a szanse na popełnienie błędów są zmniejszone.

Ponieważ konsekwencje wadliwie wykonanej pracy w łazience zazwyczaj są bardzo kosztowne należy zadbać aby były one wykonane z należytą starannością oraz zgodnie z restrykcyjnymi wytycznymi przewidzianymi dla tych zastosowań.

Systemy membranowe Protan spełniają wszystkie wymagania branżowe, dedykowane dla tych rozwiązań.

Produkty Protan są łatwe w montażu. Dzięki temu praca przebiega szybciej, a ryzyko popełnienia błędów maleje.

Membrany do łazienek

Membrana bazowa Protan G do pomieszczeń mokrych posiada aprobatę techniczną SINTEF i jest ona zgodna z przepisami budowlanymi dotyczącymi pomieszczeń mokrych. Dotyczy to również wszystkich membran produkowanych przez firmę Litex należącą do firmy Protan, która produkuje i sprzedaje kompletne systemy rozwiązań do pomieszczeń mokrych.

Produkcja membran do pomieszczeń mokrych Protan i Litex podlega wewnętrznej i zewnętrznej kontroli jakości.

Nasze systemy membranowe mogą być stosowane jako membrany bazowe zarówno na podłogach w pomieszczeniach mokrych, jak i ścianach. Membranę układa się na przewodach ogrzewania podłogowego lub pod płytami. Mogą być używane zarówno w nowych budynkach, jak i podczas renowacji istniejących pomieszczeń.

Zalety membran Protan do pomieszczeń mokrych

Membrana do pomieszczeń mokrych Protan G to elastyczna membrana bazowa produkowana w kontrolowanych warunkach w fabryce. W swojej ofercie posiadamy prefabrykowane detale do narożników i przejść, które umożliwiają szybkie wykonanie prac i zapewniają optymalną ochronę przed wilgocią w Twojej łazience.

Membrany bazowe Protan można łatwo zainstalować w jednej operacji bez konieczności suszenia.

Membrana ma równą standardową grubość 1,5 mm. Ma dobre uszczelnienie dyfuzyjne, dobre wydłużenie przy przerwach i udokumentowaną długą żywotność. Membrana jest spawana gorącym powietrzem na placu budowy, co zapewnia wodoodporne rezultaty. Jest to najlepsze rozwiązanie przeciwko wyciekom.

Membrana ma równomierną standardową grubość 1,5 mm. Posiada dobre uszczelnienie dyfuzyjne, dobre wydłużenie przy zerwaniu i udokumentowaną długą żywotność. Membrana zgrzewana jest gorącym powietrzem, taki sposób łączenia arkuszy zapewnia najlepszą wodoodporność.

Dlaczego warto wybrać membranę bazową

Membrana Protan G jest jednym z dwóch rodzajów membran do pomieszczeń mokrych dostępnych na rynku. Polecamy nasze rozwiązania membranowe, ponieważ są one najbezpieczniejsze i najszybsze w montażu. Cała membrana o jednakowej grubości jest układana w jednej operacji, co zapewnia solidne i trwałe rozwiązanie.

Membrany powłokowe, znane również jako membrany do malowania powierzchniowego są drugim rodzajem membrany do pomieszczeń mokrych. Występują one w postaci płynnej i muszą być nakładane w pomieszczeniu warstwa po warstwie.

Może to być trudne zadanie, ponieważ aplikacja wymaga suchego, czystego i umiarkowanego podłoża. Ponadto należy starannie przestrzegać specyfikacji utwardzania i suszenia. Proces ten jest czasochłonny, a wyniki są bardzo zależne od pracy osoby wykonującej. Taki sposób nakładania utrudnia precyzyjne skontrolowanie nakładanych powłok hydroizolacyjnych.

Protan stosuje się do wszystkich wytycznych technicznych dotyczących mokrych pomieszczeń

W branży budowlanej obowiązują surowe wymagania dotyczące produktów i procesów. Ma to na celu zapewnienie wysokiej jakości oraz dbałość o zdrowie i środowisko zarówno podczas budowy, jak i w trakcie użytkowania gotowego budynku.

Wybierając membrany do pomieszczeń mokrych Protan i Litex, otrzymujesz produkt, który spełnia wszystkie wymagania branżowe.

Aprobata techniczna SINTEF membrany do pomieszczeń mokrych potwierdza, że ​​produkt nadaje się do stosowania jako warstwa wodoszczelna na podłogach i ścianach w łazienkach, umywalniach i innych pomieszczeniach o podobnym poziomie wilgotności w domach, hotelach i instytucjach.

Dla norweskiej branży budowlanej standard dla pomieszczeń mokrych (BVN) to standard branżowy opracowany przez Norweską Radę Techniczną dla pomieszczeń mokrych (FFV). Stosowany jest przede wszystkim jako narzędzie do planowania i wykonywania prac w pomieszczeniach mokrych i jest dostosowany do obowiązujących przepisów, wymogów oraz Norm norweskich (Norwegian Standard). BNV zawiera wytyczne techniczne dotyczące zatwierdzania materiałów i produktów oraz sposobu wykonywania prac. Ponadto norma opisuje kolejność wykonywania zadań i procedur kontrolnych podczas wykonywanych prac. Standard BVN może być stosowany jako narzędzie zarówno do nowych budynków, jak i do renowacji.

Membrany i osłony

Membrany i osłony

Protan dostarcza wiele rodzajów produktów i rozwiązań do stosowania jako membrany i osłony. 

W naszym portfolio znajdziecie Państwo membrany do pomieszczeń mokrych, bariery radonowe, geomembrany i osłony do zastosowania na parkingach, garażach oraz w połączeniu z innymi rodzajami infrastruktury

Dowiedz się więcej
Rysunki techniczne i teksty opisowe

Rysunki techniczne i teksty opisowe

Tutaj znajdziesz przegląd rysunków technicznych Protan oraz teksty opisów, które można pobrać w formacie pdf i dwg.

Dokumentacja

Dokumentacja

Tutaj znajdziesz dokumentację produktów i certyfikaty.