Izolacja dachu płaskiego – podstawowe rozwiązania

Izolacja dachu płaskiego z wykorzystaniem szczelnej membrany Protan nie stanowi problemu. Przekonaj się o zaletach systemów mocowania przeznaczonych do płaskich powierzchni dachów eksponowanych!

Systemy dachowe do izolacji dachów płaskich, wystawionych na niszczące działanie czynników atmosferycznych takich, jak deszcz, śnieg, wiatr czy promienie słoneczne muszą być wyjątkowo trwałe i szczelne. Ze względu swój kształt, dachy płaskie nie odprowadzają tak skutecznie wody, jak np. dachy dwuspadowe i są bardziej narażone na działanie wilgoci i innych zanieczyszczeń. Wybierz odpowiedni system, aby zapobiec przeciekom i niszczeniu powierzchni pokrycia dachowego.

Prefabrykowany, ukryty czy „na zakładkę” - jaki system mocowania wybrać?

Protan posiada w swojej ofercie zaawansowane technologicznie rozwiązania, zabezpieczające przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi. Podstawowym rozwiązaniem dedykowanym dachom eksponowanym jest system zakładkowy. Tego typu mocowanie mechaniczne nadaje się do montażu na każdym rodzaju podłoża. Polega ono na przytwierdzaniu kolejnych, zachodzących na siebie arkuszy membrany „na zakładkę” i zgrzewaniu ich gorącym powietrzem – w efekcie powstaje jednolita powierzchnia, zapewniająca izolację dachu płaskiego. Do tego rodzaju powierzchni zaleca się stosowanie membran Protan SE, EX i EXG.

Wybierz gotowe rozwiązanie!

Z kolei system opierający się na prefabrykowanych arkuszach świetnie sprawdza się w przypadku szybkiego montażu na dużych powierzchniach. Dzięki na wpół gotowym materiałom nie tylko oszczędza się czas pracowników, ale również minimalizuje ilość odpadów i skraca prace grzewcze na dachu. Arkusze mogą zostać dostosowane do nieszablonowych projektów i nietypowych rozmiarów dachów.

Niewidoczne mocowanie, maksymalna ochrona przed wiatrem

Estetyczne mocowanie, odporne na porywy wiatru? Taki jest zakładkowo-rolkowy system ukrytego mocowania, który umożliwia szybki i efektywny montaż membrany. Dzięki symetrycznemu rozłożeniu łączników na całej powierzchni dachu i dogrzanym od spodu pasom folii, mimo że niewidoczne, mocowania są niezwykle trwałe i odporne na silne podmuchy powietrza.

Innymi, bardziej specjalistycznymi rozwiązaniami izolacji dachów eksponowanych są dachy klejone i system dachowy Vacuum. Zachęcamy do zapoznania się również z nimi!