Asfaltrull.jpg

Membrany bitumiczne

Pokrycia dachowe bitumiczne odnoszą się do rodzaju pokrycia dachowego wykonanego z asfaltu lub smoły węglowej. Ten typ pokrycia jest powszechnie stosowany na dachach o niskim stopniu nachylenia lub płaskich w budynkach mieszkalnych jak i komercyjnych.

arrow_downward

Czym jest bitumiczna membrana dachowa?

Pokrycia dachowe bitumiczne są zwykle instalowane w wielu warstwach, które są przyklejane do poszycia dachu za pomocą źródła ciepła lub kleju. Warstwy składają się z arkusza podstawowego, jednej lub więcej warstw pośrednich. Powierzchnia arkusza zazwyczaj jest pokryta granulatem mineralnym w celu ochrony pokrycia dachowego przed promieniowaniem UV i innymi czynnikami środowiskowymi. Pokrycia dachowe bitumiczne są znane ze swojej trwałości i odporności na zmienne warunki atmosferyczne jak silne porywy wiatru, ulewne deszcze i śnieg.

Pokrycia bitumiczne są ciężkie i mogą wymagać dodatkowego wzmocnienia konstrukcji dachowej. Ich instalacja i konserwacja mogą być również trudniejsze w porównaniu do niektórych innych materiałów hydroizolacyjnych.