Oszczędź czas i pieniądze

Oszczędź czas i pieniądze


Na placu budowy czas niezaprzeczalnie zastanowi jeden z najważniejszych elementów przy rozliczaniu wykonawcy z założonych zobowiązań. Przekroczenie ustalonej daty zakończenia prac łączy się z kosztownymi karami nakładanymi na niewywiązującą się z umowy firmę wykonawczą.

 

Na każdym placu budowy mogą pojawić się nieprzewidywane dotąd sytuacje, które mogą mieć katastrofalny skutek znacznie opóźniając termin zakończenia projektu. Warto w takich sytuacjach współpracować z najbardziej doświadczonymi kontrahentami i ze spokojem pokonywać przeciwności. Co wpływa na wydłużenie pracy fachowców i jak zmniejszyć ryzyko niepowodzenia?

 

Innowacyjne planowanie

 

Nie da się ukryć, że odpowiednio zaplanowana praca i przewidywanie następowania kolejnych etapów prac stanowi podstawę przy budowie gmachów i konstrukcji. W dzisiejszych czasach technologia wychodzi naprzeciw oferując spektrum możliwości ułatwiających dokładne kalkulacje projektów. Jednym z takich rozwiązań jest program ProPlan stworzony przez markę Protan- producenta membran PVC do hydroizolacji dachów. Dzięki temu oprogramowaniu możliwe jest zoptymalizowanie zużycia materiałów potrzebnych do wykonanie pokrycia dachowego oraz dobranie najlepszego systemu mocowania. Dzięki temu rozwiązaniu oszczędności można szukać w zarówno w kosztach samej inwestycji, kosztach logistyki, jak i w terminie zakończenia projektu. Platforma Proplan ułatwia obliczenia i porównuje różne systemy montażu. Dzięki temu ilość wykonywanych zgrzewów może zostań obniżona do nawet 64%, co stanowi niebagatelną oszczędność czasu pracy dekarzy, a tym samym całego przedsięwzięcia.

 

Niesprzyjająca pogoda

 

Jednym z głównych problemów pojawiających się w trakcie montażu różnorodnych elementów konstrukcyjnych jest czynnik pogodowy i panująca temperatura. Nie da się ukryć, że porywisty wiatr oraz obfita ulewa zwiększa ryzyko występowania wypadków na placu budowy, nie tylko utrudniając a niekiedy wręcz uniemożliwiając prowadzenie czynności instalacyjnych. Niska temperatura  to również częsta przeszkoda napotykana np. przy montażu hydroizolacji na dachu płaskimi. Temperatura spadająca poniżej 0 w skali Celsjusza sprawia, że niektóre materiały gwałtownie kurcząc i ponownie rozkurczając się, mogą zostać uszkodzone i stać się niezdatne do użytku. W takim wypadku warto postawić na sprawdzone produkty od producenta wyspecjalizowanego w wytwarzaniu elementów odpornych na warunki pogodowe. – W przypadku montażu membran PVC nie ma obaw oraz żadnych przeciwskazań do tego, aby prace odbywały się w rekordowych temperaturze -30 stopni Celsjusza. Wieloletnie doświadczenie w montażu membran w północnych rejonach Skandynawii stanowi tego doskonałe potwierdzenie- wyjaśnia Jerzy Kosior, doradca techniczny, Protan Polska.

 

 

 

 

Wszystko na czas

 

Logistyka i dostarczanie materiałów przez wykonawców to klucz do sprawnego zarządzania placem budowy. Drobne opóźnienia potrafią mieć katastrofalne skutki i rzutować na dalszą cześć pracy. Niedostarczenie w określonym czasie materiałów wstrzymuje często cały projekt generując ogromne opóźnienia. Dlatego tak ważny jest nieprzerwany kontakt z dostawcą dostępnym 24 godziny na dobę. -Jako w pełni odpowiedzialna firma służymy swoją wiedzą i doświadczeniem całodobowo przez 7 dni w tygodniu. Nasi eksperci dostępni są pod telefonem w każdej sprawie niecierpiącej zwłoki- mówi Michał Miąsek dyrektor zarządzający Protan Polska. Zarządzanie pracą na skomplikowanym placu budowy to nie lada wyzwanie. Warto więc ograniczyć ryzyko niepowodzeń i wybrać pewnego partnera, nie martwiąc się o wystąpienie niespodziewanych przeszkód.