Rury wentylacyjne Ventiflex dla projektu Ryfast


Projekt Ryfast
Rury wentylacyjne Ventiflex
Rury wentylacyjne Ventiflex
Produkty
50 km
50 km
Wielkość
Ryfast, Rogaland
Ryfast, Rogaland
Lokalizacja

Protan dostarczy rury wentylacyjne do wszystkich trzech tuneli w osiedlu Ryfast; Ryfylketunnelen, Hundvågtunnelen i Eiganestunnelen. W całym siedmioletnim okresie budowy Protan dostarczy prawie 50 km rur wentylacyjnych.

Trzy tunele projektu Ryfast obejmą podwodny tunel o długości 14,3 km. Tunel będzie najdłuższym na świecie podwodnym tunelem drogowym, z najbardziej stromym wzniesieniem wynoszącym 7 procent. Podczas budowy projektu Ryfast bardzo ważna aspektem będzie bardzo dobra wentylacja i świeże powietrze podczas prac budowlanych.

Tunel Eiganes będzie przebiegał między E39 w Schancheholen na południu i E39 w Smiene na północy. Tunel Hundvåg przecina Byfjord między Hundvåg i Stavanger.

Tunel Ryfylke znajduje się pod wodą i będzie biegł między Solbakk w Strand i Hundvåg w Stavanger. Po ukończeniu będzie najdłuższym na świecie tunelem podwodnym. W najgłębszym miejscu tunel o długości 14,3 km będzie znajdował się 292 metry poniżej poziomu morza. Będzie to też najgłębszy punkt na świecie, w którym panuje ruch samochodów osobowych.

Ryfastprosjekt Ventiflex
Ryfast 2
Ventiflex Ventilasjonssystemer

Ventiflex Ventilasjonssystemer

Protan dostarcza innowacyjne i wydajne systemy wentylacyjne dla kopalń i tunele na całym świecie.

Dowiedz się więcej