Rury wentylacyjne Ventiflex dla projektu Ryfast


Projekt Ryfast
Rury wentylacyjne Ventiflex
Produkty
50 km
Wielkość
Ryfast, Rogaland
Lokalizacja

Protan dostarczy rury wentylacyjne do wszystkich trzech tuneli w osiedlu Ryfast; Ryfylketunnelen, Hundvågtunnelen i Eiganestunnelen. W całym siedmioletnim okresie budowy Protan dostarczy prawie 50 km rur wentylacyjnych.

Trzy tunele projektu Ryfast obejmą podwodny tunel o długości 14,3 km. Tunel będzie najdłuższym na świecie podwodnym tunelem drogowym, z najbardziej stromym wzniesieniem wynoszącym 7 procent. Podczas budowy projektu Ryfast bardzo ważna aspektem będzie bardzo dobra wentylacja i świeże powietrze podczas prac budowlanych.

Tunel Eiganes będzie przebiegał między E39 w Schancheholen na południu i E39 w Smiene na północy. Tunel Hundvåg przecina Byfjord między Hundvåg i Stavanger.

Tunel Ryfylke znajduje się pod wodą i będzie biegł między Solbakk w Strand i Hundvåg w Stavanger. Po ukończeniu będzie najdłuższym na świecie tunelem podwodnym. W najgłębszym miejscu tunel o długości 14,3 km będzie znajdował się 292 metry poniżej poziomu morza. Będzie to też najgłębszy punkt na świecie, w którym panuje ruch samochodów osobowych.

Ryfastprosjekt Ventiflex
Ryfast 2
Ventiflex Ventilasjonssystemer

Ventiflex Ventilasjonssystemer

Protan dostarcza innowacyjne i wydajne systemy wentylacyjne dla kopalń i tunele na całym świecie.

Dowiedz się więcej