Wszyscy mieszkamy pod jednym dachem

Wszyscy mieszkamy pod jednym dachem

Wybór membran Protan jest wyborem na przyszłość

arrow_downward

Dzięki wysoce trwałym, elastycznym i zrównoważonym rozwiązaniom dachowym jesteśmy w stanie zmniejszyć całkowite zużycie zasobów w całym łańcuchu wartości.

Eliminacja marnotrawstwa i optymalizacja czasu to dwa bardzo praktyczne kroki do zmniejszenia tego wpływu w budownictwie. Ponadto jest to rozsądna logika biznesowa dla wszystkich interesariuszy. Protan postawił to wyzwanie na czele swojej polityki handlowej. Filozofią firmy Protan jest optymalizacja projektu już na etapie specyfikacji w odniesieniu do wymaganego typu konstrukcji dachu, na przykład płaskiego, spadzistego, zielonego itp.

Pionier zrównoważonego rozwoju

Protan współpracuje z organizacjami, dostawcami i klientami w naszej pracy na rzecz środowiska. Ściśle współpracujemy również z władzami, grupami interesu i społecznościami specjalistycznymi w celu osiągnięcia poprawy stanu środowiska w długoterminowej perspektywie.

Już w latach 80-tych, dekady zanim gospodarka o obiegu zamkniętym stała się modnym hasłem, Protan zaczął wykorzystywać w swoich produktach termoplastyczne materiały odpadowe innych producentów. Niektóre z tych ponownie użytych materiałów pochodziły z fabryk samochodów Volvo w Szwecji. Barwne granulaty, które widzisz na poniższym zdjęciu, to odpady norweskiego producenta boi, które trafiają bezpośrednio do naszej produkcji membran w fabryce w Drammen.

Resirkulering.jpg

Pierwsi użytkownicy EPD

Firma Protan była jedną z pierwszych firm w Norwegii, której produkty były zgodne z wytycznymi środowiskowymi EPD - dokument, który w ustandaryzowany i obiektywny sposób podsumowuje profil środowiskowy do gotowego produktu. EPD oznacza deklarację środowiskową produktu. EPD Norwegia jest częścią Platformy ECO. Kliknij tutaj, aby zobaczyć EPD firmy Protan.

Certyfikacja BREEAM

Produkty i rozwiązania firmy Protan spełniają szereg wymagań, które mogą pomóc w zdobyciu punktów za projekty, które mają zostać zbudowane, aby uzyskać certyfikat BREEAM.

Istnieje kilka kryteriów i tematów, w których rozwiązania i produkty Protan mogą być przydatne.

Dotyczy to kosztów cyklu życia, odpowiedzialnych praktyk budowlanych, wydajności energetycznej konstrukcji budynku, zrównoważonego doboru materiałów, odpowiedzialnego zaopatrzenia w materiały, gospodarki odpadami na placu budowy, poprawy ekologii terenu i gospodarowania wodami powierzchniowymi.

Korzystając z produktów i systemów Protan, można udokumentować zrównoważony dobór materiałów i odpowiedzialny zakup. Produkty i rozwiązania Protan mogą również pomóc projektowi osiągnąć punkty w innych kategoriach.

Certyfikacja ISO

Zakład produkcyjny Protan był jednym z pierwszych w Europie, który przyjął ISO14001. Zajmujemy się recyklingiem odpadów produkcyjnych, szkoleniowych i zakładowych. Wszystkie nasze membrany nadają się do recyklingu pod koniec ich limitów ekspozycji. Firma Protan uważa, że stosowanie PVC w pokryciach dachowych, o udowodnionej trwałości przekraczającej 40 lat, jest wysoce zrównoważone, w przeciwieństwie do stosowania tworzyw sztucznych w artykułach jednorazowych. Posiadamy certyfikaty zgodnie z systemami jakości ISO 9001 oraz systemami zarządzania środowiskowego ISO 14001.

RoofCollect

Protan jest aktywnym uczestnikiem europejskiej organizacji ekologicznej RoofCollect, która zajmuje się zbieraniem i recyklingiem materiałów.