Las wodorostów

Las wodorostów


Opłacalny, wytrzymały i przyjazny dla środowiska

Sztuczny las wodorostów wyprodukowany z przyjaznego dla środowiska i nadającego się do recyklingu PVC daje ochronę rybom czyścicielom i stanowi dla nich naturalne siedlisko – bez wydzielania mikroplasitku.

Podczas gdy tradycyjny plastikowy las wodorostów należy wymieniać
co 6 – 7 miesięcy, nasz las wodorostów z PVC wytrzymuje w morzu do trzech razy dłużej. Następnie zużyty produkt wydobywany jest z wody i oddawany do recyklingu. Ponadto las wodorostów firmy Protan znacznie redukuje stosowanie olinowania, które szkodzi środowisku w przemyśle akwakultury.

Aby utrzymać las wodorostów na miejscu w niespokojnym morzu, w produkcie firmy Protan szkodliwy dla środowiska ołów zastąpiono kamieniami magmowymi.

Połączenie stanowiska dla ryb czyścicieli z równie przyjaznymi
dla środowiska kołnierzami chroniącymi przed pasożytami Protan umożliwia odejście od stosowania chemikaliów do walki z pasożytami.

Produkty Protan są dostępne w magazynie, co przekłada się na krótki czas realizacji zamówień i elastyczność dostaw.

Tekstylia techniczne Protan dla akwakultury

Materiały nadające się w 100 % do ponownego wykorzystania, bez ołowiu i mikroplastiku.

Ekstremalna wytrzymałość: Długa żywotność, minimalna konserwacja, niskie koszty.

Dopuszczone do kontaktu z wodą pitną.

Zapobiegają przedostawaniu się mikroplasitku do morza.

Po upływie okresu użytkowania nasze produkty można poddać recyklingowi za pośrednictwem naszego programu odbioru, a następnie ponownie wykorzystać.

Wyprodukowane i opracowane w Norwegii.

Protan BlueSafe®

Protan BlueSafe to seria innowacyjnych tekstyliów PVC wielokrotnego użytku, które szczególnie dobrze tolerują działanie słonej wody. Mogą one pomóc na przykład branży akwakultury w rozwiązaniu szeregu wyzwań środowiskowych.

Produkty Protan BlueSafe spełniają wymagania wielu branż w zakresie zrównoważonego rozwoju, bezpieczeństwa biologicznego i bezpieczeństwa żywności.

Tkanina nie wydziela mikroplastiku, jest specjalnie przystosowana do użytkowania w słonej wodzie i może być stosowana do magazynowania wody pitnej.

Ponieważ jest całkowicie gładka i gęsta, prawdopodobieństwo rozwoju na jej powierzchni mikroorganizmów zmniejsza się nawet do 70 procent, co również obniża koszty utrzymania i wydłuża jej żywotność.

Kołnierz chroniący przed pasożytami

Kołnierz chroniący przed pasożytami

Kołnierz przyczynia się do zatrzymywania pasożytów poza klatkami hodowlanymi. Nasze rozwiązania są wyprodukowane i opracowane w Norwegii z materiałów nadających w 100 procentach do recyklingu.

Dowiedz się więcej
System zamkniętych klatek hodowlanych

System zamkniętych klatek hodowlanych

Protan wraz z innymi podmiotami tworzy grupę fachowców opracowujących i testujących system zamkniętych klatek hodowlanych. Tkanina PVC musi nie tylko zapobiegać ucieczkom ryb, jak również spełniać szereg surowych wymogów dotyczących wydajności i środowiska.

Dowiedz się więcej
Protan BlueSafe

Protan BlueSafe

Protan BlueSafe to seria innowacyjnych tkanin PVC wielokrotnego użytku, których zadaniem jest pomoc w rozwiązaniu wielu wyzwań środowiskowych, przed którymi stoi branża hodowli ryb. Produkty Protan BlueSafe są odpowiedzią na wymogi stawiane przemysłowi akwakultury w zakresie zrównoważonego rozwoju, bezpieczeństwa biologicznego i bezpieczeństwa żywności.

Dowiedz się więcej