Przyjazne dla środowiska tkaniny dla sektora akwakultury


Protan dostarcza tekstylia techniczne dla sektora akwakultury, które są niezwykle wytrzymałe i przyczyniają się do rozwiązania ogromnego problemu rozprzestrzeniania się i zanieczyszczania mórz i środowiska mikroplastikiem. Ściśle współpracujemy z głównymi podmiotami branży, aby opracowywać dobre, zrównoważone rozwiązania dla akwakultury.

Kołnierz chroniący przed pasożytami

Kołnierz chroniący przed pasożytami

Kołnierz przyczynia się do zatrzymywania pasożytów poza klatkami hodowlanymi. Nasze rozwiązania są wyprodukowane i opracowane w Norwegii z materiałów nadających w 100 procentach do recyklingu.

Dowiedz się więcej
Las wodorostów

Las wodorostów

Las wodorostów wyprodukowany z przyjaznego dla środowiska i nadającego się
do ponownego użytku PVC daje schronienie rybom czyścicielom i tworzy ich naturalne siedlisko – bez emisji mikroplastiku.

Dowiedz się więcej
System zamkniętych klatek hodowlanych

System zamkniętych klatek hodowlanych

Protan wraz z innymi podmiotami tworzy grupę fachowców opracowujących i testujących system zamkniętych klatek hodowlanych. Tkanina PVC musi nie tylko zapobiegać ucieczkom ryb, jak również spełniać szereg surowych wymogów dotyczących wydajności i środowiska.

Dowiedz się więcej
Protan BlueSafe

Protan BlueSafe

Protan BlueSafe to seria innowacyjnych tkanin PVC wielokrotnego użytku, których zadaniem jest pomoc w rozwiązaniu wielu wyzwań środowiskowych, przed którymi stoi branża hodowli ryb. Produkty Protan BlueSafe są odpowiedzią na wymogi stawiane przemysłowi akwakultury w zakresie zrównoważonego rozwoju, bezpieczeństwa biologicznego i bezpieczeństwa żywności.

Dowiedz się więcej