Renowacja dachów

Żywotność dachu zależy od kilku czynników. Istotne są inspekcje, prace konserwacyjne, jakość produktu i rzetelna instalacja.

Nowy dach nad starym

Aby renowacja dachu przebiegła pomyślnie, należy sprawdzić wszystkie elementy konstrukcji dachu i naprawić te, które tego wymagają.

 • Czy twój dach spełnia aktualne wymogi dotyczące  grubości izolacji?
 • Czy dach jest przystosowany do podwyższonego     obciążenia śniegiem?
 • Czy dokonano właściwych obliczeń drenażowych?
 • Czy dach posiada odpowiednio duży odpływ    do odprowadzania wody deszczowej?
 • Czy dach spełnia aktualne wymogi bezpieczeństwa    pożarowego?
 • Czy można w bezpieczny sposób przeprowadzać    inspekcje i prace konserwacyjne na dachu?
 • Czy jakiekolwiek prace wymagają pozwolenia na budowę?

 Stan dachu należy sprawdzić zawczasu, by było możliwe określenie wymaganych prac.

Specjalny produkt do renowacji dachu

Membrany dachowe Protan EX to nasz specjalny produkt do renowacji bitumicznych pokryć dachowych. Membranę dostosowano do zimnych klimatów i można ją instalować w każdych warunkach pogodowych.

 • Membrana zbrojona poliestrem
 • Poliestrowa włóknina laminowana od spodu Gotowa do montażu bezpośrednio na starych   dachach lub drewnianych konstrukcjach
 • Wytrzymuje wahania temperatury powyżej 100°C   na powierzchni dachu
 • Gotowa do montażu na płaskich i spadzistych   dachach
 • Mocowana mechanicznie albo w systemie   Vacuum
 • Zgrzewana gorącym powietrzem
 • Dostępna w różnych kolorach

Do membrany dołączony jest zestaw gotowych do wykorzystania komponentów. Prefabrykowane komponenty do systemów drenażowych, wentylacyjnych, rynnowych i attykowych solidnie uszczelniają dach.

Połączenie dachu profilowanego na pochyłych i płaskich powierzchniach z profilem architektonicznym pozwala oddać głębię i charakter powierzchni dachowej. To świetna alternatywa dla trójkątnych listew i łączenia na rąbek stojący.

Dodatkowa izolacja, współczynnik przenikania ciepła i odpływ - prosta  oszczędność energii

Położenie dodatkowej warstwy izolacyjnej podczas renowacji dachu to prawdopodobnie najprostszy energooszczędny sposób o najkrótszym czasie zwrotu z inwestycji w przypadku istniejących już budynków. Warto to rozważyć podczas renowacji dachu. Ponieważ szacowana żywotność dachu to 25-30 lat, upłynie dużo czasu zanim nadarzy się ku temu dogodna okazja. Dodatkowo poprawi się klimat wewnątrz budynku.

Lepszy odpływ

Firma Protan chętnie pomoże obliczyć współczynnik przenikania ciepła i doboru spadków, by usprawnić odprowadzanie wody z dachu. Jeżeli w podłożu znajduje się już odpływ, warstwa izolacyjna może mieć równomierną grubość. W przypadku prawie poziomego podkładu istnieje możliwość położenia izolacji w formie klinów. Izolacja spadkowa jest instalowana w kierunku niskiego punktu, by woda deszczowa mogła płynąć do odpływu. Odnowiona izolacja może wymagać podwyższenia ścianki, attyki i barierki. Do tego może okazać się konieczne pozwolenie na budowę, więc zalecamy skonsultowanie tego z lokalną administracją.

W przypadku dodatkowej warstwy izolacyjnej stosuje się membranę Protan SE wraz z barierą migracyjną w taki sam sposób jak w nowym budownictwie, w zależności od wykorzystanej izolacji.

Wpusty dachowe i odpływy przepełnieniowe - przelewy

Istniejące wpusty dachowe mogą zostać w wielu przypadkach wykorzystane ponownie, ale należy je sprawdzić wraz z wykonawcą dachu lub specjalistą. Podczas renowacji dachu zaleca się montaż odpływów przepełnieniowych, ponieważ informują one o zatkanych drenach.

Różne metody renowacji dachów

Dach balastowany bez dodatkowej izolacji

Usunięty stary żwir, dodatkowa izolacja

Dodatkowa izolacja na betonowym podłożu

Bezpośrednio na istniejącym pokryciu dachowym

Dach Vacuum z dodatkową izolacją na betonowym podłożu

 

 

Polecamy również:

Membrana dachowa Protan EX

Membranę Protan EX można zamontować zarówno w dachu mocowanym mechanicznie jak i z zastosowaniem systemu Vacuum. Nadaje się do wszystkich rodzajów podłoży.

Membrana dachowa Protan SE

Membranę dachową SE produkowaną przez Protan można zamontować niezależnie od zakrzywienia powierzchni. Zmiękczona membrana PVC przystosowuje się z łatwością do klimatu.