System attykowy Protan zapewnia stabilność i trwałość dachu

System attykowy Protan zapewnia stabilność i trwałość dachu

Nasz system attykowy gwarantuje eleganckie, odporne na warunki atmosferyczne i zarazem solidne rozwiązanie dla jednego z najbardziej wymagających i narażonych na oddziaływanie wiatru elementów dachu.

arrow_downward

Chroń dach przed silnym wiatrem

Krawędź dachu jest miejscem gdzie oddziaływanie sił ssania wiatru jest największe. Element konstrukcyjny obiektu wznoszący się ponad połać dachu nazywany jest attyką. Uszkodzenia spowodowane przez wiatr są częstym zjawiskiem, jeśli pokrycie dachowe nie jest dobrze zabezpieczone przed działaniem takiego oddziaływania. Nasz system attykowy to połączenie listwy stalowej Protan z prefabrykowanym elementem, który jest połączony za pomocą gorącego powietrza z membraną.

Attykowy system Protan

  • elastyczny syste
  • niezawodny i ekonomiczny
  • prosty w montażu

Wstępnie zgrzewany

Attykowy system Protan to prefabrykowany element ze zgrzanym wzmocnionym pasem lub kieszenią na spodniej warstwie membrany. Rozwiązanie jest dostarczane w standardowych kolorach i wymiarach ale może być również przygotowane w rozmiarze określonym przez klienta. Wysokie attyki wymagają silniejszego mocowania na powierzchni pionowej, dlatego w tym przypadku elementy prefabrykowane są dostarczane z pasem domocowującym.

Zmniejszone obciążenie punktowe

Protan wymaga, aby membrana na przejściu pomiędzy połacią dachu a attyką była mocowana liniowo. Nasza listwa stalowa zapewnia dobrą szczelność powietrzną i retencję liniową zmniejsza także ryzyko obciążenia punktowego na spoinach i mocowaniach.Wytrzymałość i sztywność listwy stalowej zapewnia przenoszenie sił poziomych i pionowych w pokryciu dachowym w postaci równomiernie rozłożonego obciążenia. Akceptujemy kilka rozwiązań technicznych mocowania attyk, ale wszystkie z nich muszą być wyposażone w listwy stalowe zaakceptowane przez Protan.

Protan oferuje cztery różne standardowe systemy attyk

Zobacz nasze filmy, aby uzyskać więcej informacji

Attykowy system Protan i listwa stalowa typu Grip Bar

Metalowe obróbki