-
Membrany dachowe expand_more
-
Tunele i kopalnie expand_more
- Tekstylia techniczne
- Aktualności
-
Centrum Wiedzy expand_more
-
Zrównoważony rozwój expand_more
-
Usługi expand_more
W 2025 roku Protan Polska z dumą świętuje 25-lecie działalności na rynku polskim – to ważny kamień milowy, który symbolizuje drogę pełną nieustannego rozwoju, technologicznego przywództwa i trwałych relacji z partnerami w całej branży budowlanej.
Od momentu powstania w 2000 roku – jako część norweskiej Grupy Protan – Protan Polska ugruntowała swoją pozycję jako zaufany dostawca zaawansowanych rozwiązań w zakresie dachów, hydroizolacji i wentylacji przemysłowej. Przez lata pozostawaliśmy wierni idei łączenia doskonałości technicznej z odpowiedzialnością za środowisko, inwestując w ludzi i budując długofalowe relacje z klientami, dostawcami i partnerami biznesowymi.
«To były lata dynamicznych zmian, śmiałych projektów i wielu wyzwań – ale przede wszystkim lata budowania relacji opartych na zaufaniu. Jesteśmy dumni z tego, co udało nam się wspólnie osiągnąć – z zespołem, klientami i partnerami.»
Od nowoczesnego zakładu produkcyjnego w Stęszewie po ciągły nacisk na innowacyjność produktową i odpowiedzialność ekologiczną – Protan Polska od zawsze patrzy w przyszłość. Jesteśmy dumni, że nasze rozwiązania przyczyniły się do podnoszenia standardów w branży budowlanej – zarówno pod względem technologicznym, jak i środowiskowym.
Nasze zaangażowanie w zrównoważony rozwój i inteligentne budownictwo wpisuje się w szerszą wizję Grupy Protan: dostarczania rozwiązań najwyższej jakości, gotowych na wyzwania przyszłości – z korzyścią zarówno dla ludzi, jak i dla planety.
Z okazji jubileuszu chcemy również podkreślić kreatywny i nieoczywisty potencjał naszych materiałów – poprzez wyjątkową współpracę z warszawską School of Form, działającą przy Uniwersytecie SWPS. Co się dzieje, gdy materiały budowlane spotykają się z awangardowym designem? Odpowiedź: innowacja nabiera zupełnie nowego kształtu.
W ramach tego projektu upcyklingowego studenci wzornictwa zostali zaproszeni do przekształcenia membran dachowych w materiały do tworzenia ubrań i przedmiotów użytkowych. Po praktycznym szkoleniu w Szkole Dekarskiej Protan w Pabianicach, stworzyli serię imponujących projektów – od sukienek, przez płaszcze i plecaki, aż po kaburę na rewolwer.
„Pomysłowość i kunszt studentów były naprawdę inspirujące” – mówi Michał Miąsek. – „Udowodnili, że nasze membrany mogą mieć zupełnie nowe życie – i stać się fundamentem czegoś całkowicie nieoczywistego.”
Finałowy pokaz mody odbędzie się już 22 maja w ramach obchodów 25-lecia firmy – prace studentów pojawią się na profesjonalnym wybiegu, pokazując światu, że innowacja w Protan nie kończy się na dachu.
Nasze 25-lecie to nie tylko święto – to również moment refleksji i wdzięczności. Dziękujemy naszym klientom, partnerom i współpracownikom za zaufanie, lojalność i wspólną drogę. Razem zbudowaliśmy coś więcej niż tylko systemy hydroizolacyjne – zbudowaliśmy trwałe relacje i wartości, które będą nam towarzyszyć przez kolejne dekady.
Patrząc w przyszłość, pozostajemy wierni naszej misji: przekraczać granice, słuchać i tworzyć – mądrzej, solidniej i z jeszcze większą odpowiedzialnością.