Aktualności

Omega w pokryciach dachowych

Wykorzystywanie prefabrykowanych komponentów Protan pozwala na stworzenie kompletnych systemów dachowych. Profile Omega pozwalają na uzyskanie efektu dachu pokrytego blachą w rąbek stojący. Prefabrykowane detale i attyki Protan umożliwiają przyspieszenie postępu prac, ale wpływają także na poprawę wyglądu dachu po jego wykończeniu.


Centrum Serwisowe ROSOMAK w Czarnem

Na terenie 52 Batalionu Remontowego w Czarnem powstaje centrum obsługowo-remontowe kołowych transporterów opancerzonych Rosomak. Przetarg na budowę obiektu o kubaturze 33 tys. m3 i niemal 6 tys. m2 powierzchni, wygrała firma Skanska S.A. Dostawcą rozwiązań pokrycia dachowego jest Protan Polska Sp. z o.o.


Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny DACH - SYMETRIA PRZESTRZENI

Protan Polska organizuje Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny pt.: „DACH - SYMETRIA PRZESTRZENI”. Inicjatywa dedykowana wszystkim pasjonatom fotografii przemysłowej. Partnerami Konkursu są - Redakcja Magazynu „Architektura&Biznes” oraz Agencja Kreatywnych Fotografów „Impact - Photo”. Zapraszamy do zarejestrowania dachu ciekawego w formie w ujęciu przestrzennym.


Nierozprzestrzenianie ognia w pokryciach dachowych

Klasyfikacja nierozprzestrzeniania ognia (NRO) określa stopień i możliwość jego rozprzestrzeniania się. Używane w procesie budowy materiały posiadają właściwości, które świadczą o ich odporności na działanie wysokiej temperatury i ognia. Istnieje co najmniej kilka aspektów ogniowych związanych z pokryciem dachowym.


Program Praktyk Protan Polska

Protan Polska będący częścią norweskiej grupy przemysłowej Protan - światowego lidera w technologiach membranowych, proponuje Program Praktyk dla studentów. To możliwość zdobycia doświadczenia na ścieżce zawodowej studentów ostatniego roku studiów.


Centrum Logistyczne AMAZON z rozwiązaniami Protan

Pod Szczecinem, w miejscowości Kołbaskowo powstaje czwarte w Polsce Centrum Logistyczne jednej z największych internetowych sieci handlowych na świecie - Amazon. Generalnym wykonawcą rozpoczętej w listopadzie ubiegłego roku budowy obiektu o powierzchni 162 000 m2 jest Depenbrock Polska. Wykonawcą pokrycia dachowego z wykorzystaniem niezawodnych membran dachowych Protan Polska jest firma Pold-Plast Systemy Dachowe.


Magazyn wysokiego składowania Amica we Wronkach

Na terenie Centrum Logistycznego Amica S.A. we Wronkach, powstaje najnowocześniejszy magazyn wysokiego składowania w Europie. Budynek będzie liczył 47 metrów wysokości i będzie pierwszym najwyższym obiektem tego przeznaczenia w Polsce. Pokrycie dachowe wykonane zostanie z wykorzystaniem rozwiązań membranowych Protan Polska Sp. z o.o.


Szkoła Dekarska Protan wyróżniona za wysoką jakość!

Podczas III Europejskiego Kongresu Jakości odbyło się uroczyste wręczenie Certyfikatu JAKOŚĆ ROKU®. W gronie 106 laureatów, znalazł się Protan wyróżniony za wysoką jakość w kategorii Usługa za program szkoleniowy realizowany w ramach Szkoły Dekarskiej Protan. Statuetkę oraz dyplom odebrał Michał Miąsek, Dyrektor Zarządzający Protan Polska Sp. z o.o. wraz z Panem Jerzym Kosiorem, Doradcą Technicznym Protan, odpowiedzialnym za realizowanie szkoleń w ramach Szkoły Dekarskiej Protan.


Membrana dachowa po zimie

Protan to norweski producent membran dachowych. Surowy klimat Skandynawii wymusił na spółce potrzebę wyprodukowania materiału odpornego na zgoła różne warunki pogodowe, gdzie zakres temperatur o tej samej porze roku jest bardzo szeroki. Obecnie Protan dostarcza swoje rozwiązania do większości krajów europejskich, zarówno na rynek skandynawski czy obszar południowej części Europy np. Hiszpanii.


Gala Gazele Biznesu

PROTAN Polska Sp. z o.o. podczas wczorajszej Gali Gazeli Biznesu w Warszawie. Producent membran dachowych znalazł się w prestiżowym gronie najszybciej rozwijających się firm - Gazele Biznesu 2016. Ranking opracował dziennik ekonomiczny Puls Biznesu we współpracy z wywiadownią gospodarczą Coface Poland.


Remont dachu IKEA

Trwa remont dachu IKEA GDAŃSK, zlokalizowanej w największym w trójmieście Parku Handlowym Matarnia. Wykonawcą remontu jest Przedsiębiorstwo Usług Specjalistycznych Termatex Sp. z o.o.. Rozwiązania dachowe dostarcza norweska grupa przemysłowa Protan.


Kodeks etyczny Grupy Protan

Grupa Protan wprowadziła do firmy wspólnie wypracowany Kodeks Etyczny. Jest on odzwierciedleniem oczekiwań Grupy wobec pracownika i jego zachowania w pracy, a także wyrazem tego, czego pracownik może oczekiwać od swoich kolegów. Priorytetem Protan jest stworzenia miejsca pracy odpowiedzialnego społecznie. Celem wdrożenia Kodeksu Etycznego jest stworzenie kultury firmy wyróżniającej się dobrymi postawami etycznymi.


Futurystyczny dach Aquaparku w Koszalinie

Protan Polska jest dostawcą rozwiązań dachowych wykorzystanych w realizacji projektu budowy Aquaparku w Koszalinie. Ponad 8 000 m2 futurystycznego dachu Parku Wodnego zostało pokryte różnokolorowymi membranami dachowymi Protan. Niezwykle wymagający projekt pokrycia dachowego został oddany do użytku pod koniec 2015 roku.


Protan Polska wyróżniony za wysoką jakość

Protan Polska został laureatem Certyfikatu JAKOŚĆ ROKU® w kategorii Usługa za program szkoleniowy realizowany w ramach Szkoły Dekarskiej Protan. Wyróżnienie otrzymują wyłącznie przedsiębiorstwa dbające o najwyższą jakość w biznesie.


Protan Polska ponownie w elitarnym gronie Gazel Biznesu 2016!

Po raz kolejny Protan Polska - producent membran dachowych znalazł się w prestiżowym gronie najszybciej rozwijających się firm - Gazele Biznesu 2016. Ranking opracował dziennik ekonomiczny Puls Biznesu we współpracy z wywiadownią gospodarczą Coface Poland.


ProKalk - narzędzie projektowe PROTAN

ProKalk to kolejna platforma i skuteczne narzędzie projektowe stworzone przez firmę PROTAN. Wykorzystywane jest do przedkładania wykonawcom i klientom dokumentacji dachowej w momencie rozpoczęcia projektu. ProKalk jest kluczowym rozwiązaniem przy składaniu szczegółowych ofert. Umożliwia przedstawienie dokładnej specyfikacji projektu.


Sposoby na zoptymalizowanie kosztów budowy

Podejmując decyzję o wyborze rozwiązania odpowiedniego dla naszego budynku, warto zwrócić szczególną uwagę nie tylko na cenę materiałów budowlanych, ale głównie na ich jakość. Na polskim rynku są dostępne bardzo dobre i ciekawe rozwiązania, m.in. takie które dostarcza firma Protan. Pozwalają one na utrzymanie wysokiej jakości wykonywanego budynku przy jednoczesnej optymalizacji zużycia materiałów w procesie budowalnym.