Aktualności

Nowa aktywność Protan Polska

Rozwiązania Protan dzięki niezależnym dealerom są dostępne na Litwie już od trzech lat. Wkrótce stworzone zostanie nowe narzędzie wspomagające pracę dystrybutorów. Trwają przygotowania uruchomienia nowej strony internetowej w języku litewskim.


Spotkanie PROTAN INTERNATIONAL po raz pierwszy w Polsce

We wrześniu br. po raz pierwszy w Polsce spotkają się przedstawiciele Grupy PROTAN INTERNATIONAL. Reprezentanci poszczególnych krajów, gdzie obecna jest Grupa Protan będą rozmawiać o kierunkach rozwoju i nowych inicjatywach światowego lidera w technologiach membranowych.


Protan Polska dla IKEA w Lublinie

Dobiegają końca prace budowlane nowego obiektu w Lublinie należącego do szwedzkiego giganta meblowego - IKEA. Inwestycja obejmuje powierzchnię blisko 60 tys. m2. Generalnym wykonawcą jest spółka P.A. NOVA. Rozwiązania dachowe dostarcza Protan Polska.


PROTAN w Grupie Merytorycznej DAFA

PROTAN POLSKA jako jeden z członków Stowarzyszenia DAFA, bierze udział w pracach związanych z nową inicjatywą organizacji. Powołano Grupę Merytoryczną, której zadaniem będzie opracowanie warunków i wytycznych do odbioru dachów i ścian.


Rozwiązania PROTAN dla ISOPAK Poland

W Podstrefie Świebodzice Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest-Park” realizowana jest inwestycja budowy zakładu produkcyjnego spółki ISOPAK Poland. Inwestor jest włoskim producentem wyrobów styropianowych dla przemysłu AGD. Rozwiązania dla pokryć dachowych budynku dostarczył PROTAN POLSKA.


Przedłużenie terminu przesyłania prac!Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny DACH - SYMETRIA PRZESTRZENI

Przedłużamy termin przesyłania prac w ramach Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego organizowanego przez Protan Polska pt.: „DACH - SYMETRIA PRZESTRZENI”. Inicjatywa dedykowana wszystkim pasjonatom fotografii przemysłowej. Partnerami Konkursu są - Redakcja Magazynu „Architektura&Biznes” oraz Agencja Kreatywnych Fotografów „Impact - Photo”. Zapraszamy do zarejestrowania dachu ciekawego w formie w ujęciu przestrzennym. Na zgłoszenia czekamy do 31 sierpnia br.


Największa w Europie fabryka baterii LG z rozwiązaniami PROTAN

W specjalnej strefie ekonomicznej, w województwie dolnośląskim powstaje największa w Europie fabryka baterii litowych do samochodów elektrycznych. Obiekt należący do koncernu LG Chem ma powierzchnię 41 300 m2. Protan Polska odpowiedzialny był za rozwiązania membranowe wykorzystane w pokryciu dachowym.


PROTAN POLSKA dla Centrum Logistycznego Amazon w Sosnowcu

Protan Polska dostarczył rozwiązania membranowe dla pokrycia dachu do największego magazynu AMAZON zlokalizowanego w Sosnowcu. Centrum Logistyczne jest największym obiektem w Polsce z ponad 100 000 m2 dachu na jednym budynku. To kolejna realizacja Protan Polska dla inwestycji AMAZON.


Protan Polska partnerem konkursu IKAR JAKOŚCI

IKAR JAKOŚCI to inicjatywa wyróżniająca aktywnych i kreatywnych studentów. Ogólnopolski konkurs na najlepszą pracę dyplomową z zakresu zarządzania, to projekt Fundacji Qualitas wspierany przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Protan Polska został partnerem drugiej edycji konkursu.


Omega w pokryciach dachowych

Wykorzystywanie prefabrykowanych komponentów Protan pozwala na stworzenie kompletnych systemów dachowych. Profile Omega pozwalają na uzyskanie efektu dachu pokrytego blachą w rąbek stojący. Prefabrykowane detale i attyki Protan umożliwiają przyspieszenie postępu prac, ale wpływają także na poprawę wyglądu dachu po jego wykończeniu.


Centrum Serwisowe ROSOMAK w Czarnem

Na terenie 52 Batalionu Remontowego w Czarnem powstaje centrum obsługowo-remontowe kołowych transporterów opancerzonych Rosomak. Przetarg na budowę obiektu o kubaturze 33 tys. m3 i niemal 6 tys. m2 powierzchni, wygrała firma Skanska S.A. Dostawcą rozwiązań pokrycia dachowego jest Protan Polska Sp. z o.o.


Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny DACH - SYMETRIA PRZESTRZENI

Protan Polska organizuje Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny pt.: „DACH - SYMETRIA PRZESTRZENI”. Inicjatywa dedykowana wszystkim pasjonatom fotografii przemysłowej. Partnerami Konkursu są - Redakcja Magazynu „Architektura&Biznes” oraz Agencja Kreatywnych Fotografów „Impact - Photo”. Zapraszamy do zarejestrowania dachu ciekawego w formie w ujęciu przestrzennym.


Nierozprzestrzenianie ognia w pokryciach dachowych

Klasyfikacja nierozprzestrzeniania ognia (NRO) określa stopień i możliwość jego rozprzestrzeniania się. Używane w procesie budowy materiały posiadają właściwości, które świadczą o ich odporności na działanie wysokiej temperatury i ognia. Istnieje co najmniej kilka aspektów ogniowych związanych z pokryciem dachowym.


Program Praktyk Protan Polska

Protan Polska będący częścią norweskiej grupy przemysłowej Protan - światowego lidera w technologiach membranowych, proponuje Program Praktyk dla studentów. To możliwość zdobycia doświadczenia na ścieżce zawodowej studentów ostatniego roku studiów.


Centrum Logistyczne AMAZON z rozwiązaniami Protan

Pod Szczecinem, w miejscowości Kołbaskowo powstaje czwarte w Polsce Centrum Logistyczne jednej z największych internetowych sieci handlowych na świecie - Amazon. Generalnym wykonawcą rozpoczętej w listopadzie ubiegłego roku budowy obiektu o powierzchni 162 000 m2 jest Depenbrock Polska. Wykonawcą pokrycia dachowego z wykorzystaniem niezawodnych membran dachowych Protan Polska jest firma Pold-Plast Systemy Dachowe.


Magazyn wysokiego składowania Amica we Wronkach

Na terenie Centrum Logistycznego Amica S.A. we Wronkach, powstaje najnowocześniejszy magazyn wysokiego składowania w Europie. Budynek będzie liczył 47 metrów wysokości i będzie pierwszym najwyższym obiektem tego przeznaczenia w Polsce. Pokrycie dachowe wykonane zostanie z wykorzystaniem rozwiązań membranowych Protan Polska Sp. z o.o.


Szkoła Dekarska Protan wyróżniona za wysoką jakość!

Podczas III Europejskiego Kongresu Jakości odbyło się uroczyste wręczenie Certyfikatu JAKOŚĆ ROKU®. W gronie 106 laureatów, znalazł się Protan wyróżniony za wysoką jakość w kategorii Usługa za program szkoleniowy realizowany w ramach Szkoły Dekarskiej Protan. Statuetkę oraz dyplom odebrał Michał Miąsek, Dyrektor Zarządzający Protan Polska Sp. z o.o. wraz z Panem Jerzym Kosiorem, Doradcą Technicznym Protan, odpowiedzialnym za realizowanie szkoleń w ramach Szkoły Dekarskiej Protan.


Membrana dachowa po zimie

Protan to norweski producent membran dachowych. Surowy klimat Skandynawii wymusił na spółce potrzebę wyprodukowania materiału odpornego na zgoła różne warunki pogodowe, gdzie zakres temperatur o tej samej porze roku jest bardzo szeroki. Obecnie Protan dostarcza swoje rozwiązania do większości krajów europejskich, zarówno na rynek skandynawski czy obszar południowej części Europy np. Hiszpanii.