Opis systemu ventiflex

Innowacyjne rozwiązania

Innowacyjne rozwiązania

Protan Ventiflex Air to światowej klasy system wentylacyjny, stosowany przy budowie kopalni i tuneli na całym świecie. Rury wykonane są z elastycznego, miękkiego materiału na bazie PVC, który jest samogasnący, odporny na chemikalia i nie wymagający konserwacji. Produkty charakteryzują się trwałością, elastycznością i niską wagą. Zgodnie z polityką ochrony środowiska prowadzoną przez naszą firmę, produkty serii Protan Ventiflex Air mogą być poddane recyklingowi. W przypadku pożaru nie wydzielają toksycznych oparów ani dymu.

Produkty Ventiflex cechują się wytrzymałością dostosowaną do różnych potrzeb i zastosowania. Dostarczamy rury o średnicy od 200 mm do 3200 mm i długości od 1 do 500 metrów. Ventiflex w górnej części rękawa zakończony jest falbaną z oczkami przelotowymi umożliwiającymi łatwy montaż systemu poprzez podwieszenie go na stalowej linie. Dzięki temu Ventiflex Air posiada unikalny i mocny system zawieszenia.

Wszystkie systemy Protan poddawane są przed wysyłką do klienta gruntownej kontroli  zapewniającej ich wysoką jakość. Protan poprzez uczestnictwo w ITA-AITES dąży do rozwoju systemów wentylacji w kopalniach.

Tkaniny, z których produkowane są rękawy zostały zaprojektowane specjalnie do stosowania w kanałach wentylacyjnych. Mają one najwyższą wytrzymałość w kierunku radialnym, aby móc stawić opór uszkodzeniom mechanicznym. Jeżeli jednak pojawi się jakieś przebicie, to dzięki temu, że materiały są dziane, zakres uszkodzenia będzie ograniczony. Tekstylia odznaczają się stabilnością wymiarową i nie ulegają rozciąganiu pod wpływem wysokiego ciśnienia.

Zewnętrzna powłoka jest wytrzymała na uszkodzenia i zużycie mechaniczne. Jest wystarczająco gruba, aby chronić tkaninę. Wewnątrz kanał Ventiflex Air jest zaprojektowany tak, aby zapewnić niskie opory przepływu powietrza, a tym samym przyczynić się do oszczędzania energii. Nasza unikalna metoda powlekania powierzchni daje w rezultacie mocną konstrukcję i zmniejsza ryzyko rozwarstwienia. Ponadto dostarczamy tkaniny w kolorze, który odbija światło w tunelu czy szybie.

Protan oferuje kompleksowe szkolenia i wsparcie, także na miejscu, w zakresie instalacji i konserwacji systemu Ventiflex Air. Szkolenie obejmuje instalację, montaż i naprawy.