Protan Vinyl Wall

Oferujemy Protan Vinyl Wall, która jest tapetą winylową specjalnie zaprojektowaną do produkcji paneli ściennych i ścianek działowych dla budynków zawierających pomieszczenia biurowe.  Tapety dostępne są w różnych kolorach i strukturze i mogą być łatwo dostosowane do indywidualnych potrzeb. Daje to wiele korzyści zarówno w nowym budownictwie jak i w projektach modernizacyjnych. 

 

Produkcja

Winylowa tapeta Protan Vinyl Wall naklejana jest fabrycznie na moduły ścienne, które dostarczane są w stanie gotowym do montażu na plac budowy. Zastosowanie prefabrykowanych materiałów budowlanych gwarantuje krótki czas budowy, zmniejszenie odpadów i mniejsze zużycie tynku i szpachli na budowie.

 

Środowisko

Tapety winylowe Protan Vinyl Wall posiadają trwałe wykończenie z PVC, które jest odporne  na wilgoć i nie zawiera chemikaliów znajdujących się na liście substancji chemicznych, które nie powinny być używane lub powinny być wycofane z użycia. Odpady produkcyjne mogą być utylizowane lub spalane w zatwierdzonych spalarniach. Odgazowanie tapet winylowych jest bardzo nieznaczne. Podczas pomiaru elementu ściany (płyta gipsowa + tynk + tapeta winylowa Protan) wykazano odgazowanie wynoszące poniżej 0,02 mg./m3 w normalnej temperaturze pokojowej.

Prefabrykowane systemy konstrukcji wewnętrznych przyczyniają się do efektywnego wykorzystania zasobów dzięki niewielkiej ilości odpadów w produkcji i na miejscu i krótszy transport. Dzięki obróbce wtórnej duża część materiałów nadaje się do ponownego użytku.

 

Zalety tapet winylowych Protan

Tapety winylowe Vinyl Wall odznaczają się dużą żywotnością i są dostępne w dużych i małych ilościach. Daje to klientowi swobodę w projektowaniu i bezpieczeństwo w wykonaniu zamówienia. Nasze bogate doświadczenie i wiedza w zakresie produkcji tapet winylowych czynią z nas producenta, któremu klienci mogą w pełni zaufać.     

 

Projekt architektoniczny

W siedzibie Nokii w Helsinkach, budynku Poczty Głównej i siedzibie Telenor w Oslo oraz w Novo Nordisk w Kopenhadze wykorzystano produkt Protan Vinyl Wall jako ważną część projektu architektonicznego.

Protan jest również dostawcą tapet winylowych do wielu innych budynków, jak np. J. P: Morgan w Genewie, Arab Monetary Fund w Abu Dhabi i  National Bank of Kuwait, gdzie zostały one wykorzystane do stworzenia ciekawych rozwiązań architektonicznych w pomieszczeniach biurowych.