Obszary działalności firmy Protan

Dachy i membrany

Dachy i membrany stanowią główny obszar działalności grupy Protan. Jesteśmy dostawcą kompletnych systemów pokryć dachowych dostosowanych do indywidualnych potrzeb klienta, zarówno w zakresie dachów eksponowanych jak i dachów balastowanych lub odwróconych. Ponadto Protan dostarcza wysokiej jakości membrany stosowane w pomieszczeniach wilgotnych oraz do izolacji tarasów. Wykonujemy również powłoki zabezpiecząjace przed radonem w budynkach  nowych i remontowanych.

Nasza firma stworzyła także specjalne rozwiązania dla specyficznych konstrukcji dachowych, takich jak "cool roof" czy też dachy zielone. Potrafimy dostosować rozwiązania do indywidualnych potrzeb klienta. Nawiązaliśmy bliską współpracę z przodującymi dostawcami i architektami w krajach skandynawskich, Europie i Rosji.

 

Systemy wentylacyjne

Systemy wentylacyjne firmy Protan są najbardziej innowacyjnymi systemami w Europie. Dostarczamy systemy wentylacyjne dla kopalń i tuneli na całym świecie przy użyciu produktu Ventiflex. We współpracy z naszymi klientami produkujemy rocznie setki kilometrów przewodów wentylacyjnych dla kopalń i tuneli. Zwyciężamy przetargi na wykonanie projektów dzięki współpracy z naszymi lokalnymi partnerami w Skandynawii, Europie, Ameryce Południowej i Afryce.

Systemy wentylacyjne firmy Protan wyróżniają się unikalną wytrzymałością, dużą elastycznością i niską wagą. Przewody wentylacyjne odznaczają się długą żywotnością, co zapewnia możliwość ponownego zastosowania i skuteczne planowanie. Produkty Ventiflex są samogasnące, odporne na ogień i chemikalia. Systemy wentylacyjne firmy Protan są łatwe i szybkie w montażu i nie wymagają konserwacji.

 

Tkaniny techniczne

W zakresie produkcji tkanin technicznych posiadamy szeroką gamę produktów i rozwiązań dopasowanych do wielu zastosowań i branż. Nasze tkaniny techniczne stosowane są na całym świecie do wykonywania pokryć hal namiotowych przeznaczonych na magazyny, hangary lotnicze, hal sportowe, namioty szpitalne, hale nad torami wyścigowymi, zbiorniki do magazynowania wody oraz jako namioty dla uchodźców.

Plandeki ochronne firmy Protan chronią towary i materiały na placach budów, przystaniach, w przemyśle i rolnictwie. Dostarczamy powłoki dla zabezpieczenia przeciw wodzie i zamarzaniu w jaskiniach i tunelach górskich. Dla rolnictwa dostarczamy silosy nie wymagające konserwacji, zbiorniki nawozów i uszczelniające rozwiązania do zbiorników obornika zapobiegające wyciekom i zanieczyszczeniu terenu, wód gruntowych i cieków wodnych.

Przemysł naftowy jest naszym ważnym klientem. Dzięki wytrwałej pracy nad rozwojem nowych produktów opracowaliśmy tzw. Oil-bags w dużych rozmiarach, które są wykorzystywane w miejscach wycieku i gromadzenia się ropy.

Ściśle współpracujemy z naszymi klientami w zakresie rozwoju produktów i innowacji.