System Solar Roof

Protan Solar Roof jest systemem dostosowanym do instalacji paneli słonecznych montowanych na dachach pokrytych membraną Protan.

Solar Roof - gotowy do montażu dachowych paneli słonecznych

Dobór właściwego rodzaju membrany odbywa się na podstawie  tego, czy panele będą fotowoltaiczne, czy termiczne. Panele mogą być wolno stojące albo trwale przymocowane  do dachu.

Zazwyczaj kiedy na dachu planuje się umieścićfotowoltaiczne lub termiczne panele, membranę mocuje się mechanicznie, dlatego w tym celu stosuje się membranę dachową Protan SE zbrojoną poliestrem.

Właściwy kolor

Panele fotowoltaiczne są najwydajniejsze, kiedy nie są nagrzane. Powierzchnie o jasnych kolorach zazwyczaj lepiej odbijają promienie słoneczne niż powierzchnie o ciemnych kolorach. W związku z tym nasz system Protan Cool Roof oraz jasnoszare membrany Protan SE do dachów eksponowanych są pierwszym wyborem, kiedy w planach jest instalacja paneli fotowoltaicznych na dachu. Protan Cool Roof  posiada jedne z najlepszych wartości odbicia promieni słonecznych spośród produktów  oferowanych na rynku i tworzy optymalne połączenie z systemem Protan Solar Roof z panelami fotowoltaicznymi.

Termiczne panele słoneczne przemieniają energię słoneczną w ciepło, które jest używane do podgrzewania wody. Ten rodzaj paneli jest wydajniejszy, kiedy jest cieplej. W tym przypadku lepiej jest więc, kiedy powierzchnia jest ciemniejsza, ponieważ będzie ona absorbować największą możliwą ilość ciepła. Zalecamy skorzystanie z naszej czarnej lub ciemnoszarej membrany Protan SE do dachów eksponowanych. 

Polecamy również:

System dachowy Protan Cool Roof

Protan Cool Roof jest systemem dachowym, który wykorzystuje białą powłokę na dachach eksponowanych i posiada udokumentowany wysoki współczynnik odbicia promieni słonecznych SRI (Solar Reflectance Index).

Membrana dachowa Protan SE

Membranę dachową SE produkowaną przez Protan można zamontować niezależnie od zakrzywienia powierzchni. Zmiękczona membrana PVC przystosowuje się z łatwością do klimatu.

Prefabrykowane komponenty Protan

Protan posiada jedną z największych ofert prefabrykowanych komponentów na rynku, która obejmuje komponenty do narożników, przewodów i ścianek.