Protan system dachowy Vacuum

System dachów Vacuum Protan to wyjątkowe rozwiązanie, które nie wymaga łączników ani kleju do montażu na powierzchni dachu. Siła wiatru tworzy efekt próżni, dzięki któremu membrana jest mocno przyssana do konstrukcji dachu. System działa tym lepiej, im bardziej wieje.

Im silniejszy wiatr, tym lepiej

Kiedy dach Vacuum jest wystawiony na działanie wiatru, w warstwie między membraną a szczelnym, nośnym podłożem tworzy się podciśnienie. To sprawia, że nasz system dachowy Vacuum idealnie sprawuje się w surowych warunkach klimatycznych. Ponieważ łączniki nie są konieczne na powierzchni dachu, warstwa paroszczelna nie ulega przebiciom. Membranę układa się w arkuszach o szerokości od 2 do 4 metrów, a następnie uszczelnia się ją wokół attyki i ewentualnych otworów.

Szybki montaż

System dachów Vacuum Protan gwarantuje szybki montaż dzięki czemu przyspiesza proces budowy. W tym rozwiązaniu stosuje się niewiele złączy, co stanowi świetny wybór w projektach o ścisłych wymogach dot. szczelności, tak jak w przypadku domów pasywnych. Nasz system dachów Vacuum jest również idealnym rozwiązaniem w przypadku budynków o wysokiej wilgotności, takich jak baseny, warzelnie itp. W przypadku zatrzymania wilgoci w konstrukcji dachu, system Vacuum pomaga ją odprowadzić.

 

System dachowy Protan Vacuum

  • Wyjątkowe rozwiązanie
  • Szybki montaż
  • Bez łączników i kleju
  • Idealny w surowych warunkach klimatycznych

Bezgłośny montaż

Odgłosy wiercenia mogą stanowić problem podczas renowacji dachów. System dachów Vacuum Protan znacznie obniża hałas generowany podczas montażu, co jest dużą zaletą dla użytkowników takich budynków jak biurowce, szpitale, szkoły i inne instytucje.

Tak to działa

System Protan Vacuum opiera się na zasadzie utrzymywania membrany przez podciśnienie, powstające na skutek działania wiatru, w warstwie pomiędzy membraną i szczelnym i nośnym podłożem. Podciśnienie powoduje, że membrana jest przytrzymywany na podłożu, a obciążenie jest przenoszone w dół do leżącej pod nim konstrukcji nośnej. Im silniejszy wiatr, tym lepiej działa system. System próżniowy Protan został zweryfikowany i zatwierdzony przez Building Research Institute i Sintef (TG 2281).

Do tego systemu idealnie nadają się membrany Protan SE i Protan EX.

Zobacz film o Systemie dachowym Protan Vacuum.

Membrana dachowa Protan SE

Membranę dachową SE produkowaną przez Protan można zamontować niezależnie od zakrzywienia powierzchni. Zmiękczona membrana PVC przystosowuje się z łatwością do klimatu.

Protan system attykowy

Nasz system attykowy gwarantuje przyjemne dla oka, szczelne i trwałe rozwiązanie dla jednego z najbardziej wymagających i wystawionych na działanie wiatru elementów dachu.

Prefabrykowane komponenty Protan

Protan posiada jedną z największych ofert prefabrykowanych komponentów na rynku, która obejmuje komponenty do narożników, przewodów i ścianek.