Systemy dachowe Protan

Firma Protan oferuje pokrycia i membrany dachowe od 1972 roku, a wieloletnie doświadczenie w skandynawskim klimacie i liczne testy przeprowadzone we własnych i zewnętrznych laboratoriach odzwierciedlają długą żywotność jej produktów.

Wysoka jakość i długa żywotność

Światowej klasy rozwiązania. Najwyższe standardy jakości ✅ Pokrycia i Membrany Dachowe od Producenta. Kompletne rozwiązania - Protan

Właściwości, jakość i trwałość dachów to zasługa wyjątkowych surowców.

Wszystkie surowce wykorzystywane przez Protan pochodzą od dostawców, którzy przechodzą regularne kontrole, a wszystkie dostarczane materiały są uprzednio testowane.

Stworzone na potrzeby skandynawskiego klimatu

Nasze pokrycia i membrany dachowe są bardzo elastyczne i wytrzymują ekstremalne warunki pogodowe. W związku z tym, że tworzyliśmy je z myślą o surowym skandynawskim klimacie, zwróciliśmy szczególną uwagę na właściwości materiałów w niskich temperaturach. Testy wytrzymałościowe wykazały, że pokrycia i membrany dachowe Protan nawet po 30 latach zachowują deklarowane właściwości i będą spełniały swoje zadanie przez wiele lat od upływu ich szacowanego okresu trwałości.

Kompletny system dachowy

Opracowaliśmy kompletny system dachowy – od szkolenia dekarzy po zasady montażu – oraz pomontażowe programy kontroli i konserwacji w celu zapewnienia trwałości naszych produktów i rozwiązań.

Laboratorium badawcze Protan

Wszystkie nasze produkty i rozwiązania opracowujemy i testujemy w naszym laboratorium w Drammen w Norwegii. Tam też kontrolujemy surowce i procesy produkcyjne. Laboratorium zostało zatwierdzone przez Det Norske Veritas i podlega kontrolom tego organu, który to wymaga od nas stosowania ściśle określonych praktyk badawczych oraz dokumentowania surowców i produktów.

Długa żywotność membran dachowych

Testy wytrzymałościowe wykazują, że pokrycia i membrany dachowe zachowują swoją elastyczność i trwałość przez długi czas po upływie 30 lat.

Potwierdzona wytrzymałość

Instytuty British Board of Agrément (BBA) i SINTEF Building and Infrastructure oceniły trwałość dachu w teście starych dachów Protan i w oparciu o wyniki testu wydały poniższą opinię w certyfikacie nr 98/3459: „Eksploatacja i przyspieszone próby na starzenie w warunkach atmosferycznych potwierdzają, że produkt zachowuje fizyczne właściwości w stopniu zadowalającym. Wszystkie dostępne informacje wskazują na to, że żywotność membran dachowych PVC mocowanych mechanicznie powinien wynosić ponad 30 lat”.

Samogasnące PVC

Pokrycia dachowe Protan są produkowane z samogasnącego PVC. Wszystkie złącza wykonywane są przy pomocy zgrzewarki. Zwiększa to bezpieczeństwo przeciwpożarowe i jest szczególnie ważne przy remontach dachów. Niski ciężar pokryć dachowych firmy Protan zapewnia także minimalne zużycie wsadu surowcowego.

Zobacz film o zgrzewaniu.

Zobacz film o testowaniu zgrzewów.

Innowacje i technologie

Innowacje i technologie są dla nas niezbędne dla zapewnienia klientom światowej klasy rozwiązania. Dlatego oferujemy unikalne i autorskie narzędzia w celu zapewnienia naszym klientom optymalnych rozwiązań technicznych i ekonomicznych. Dowiedz się więcej na temat unikalnych narzędzi technicznych Protan: ProPlan, ProKalk oraz naszego kalkulatora obciążenia wiatrem.

Powierzono nam ochronę cennych zasobów. Nasze produkty, usługi i technologie muszą być zatem lepsze niż dobre – muszą być najlepsze na świecie.

Uszyte na miarę

Membrany dachowe są wytwarzane według wymiarów podanych przez klienta w naszej fabryce w Nesbyen i szybko montowane na placu budowy. To zapewnia ułożenie szczelnego dachu przy minimalnej ilości odpadów i w ciągu krótkiego czasu.

Środowisko i równowaga

Protan posiada system jakości i zarządzania środowiskowego według normy ISO 9001 i ISO 14001, a nasze produkty mają deklarację środowiskową produktu EPD (Environmental Product Declaration). Deklaracje te potwierdzają, że pokrycie dachowe Protan:

  • ma najniższą możliwą emisję CO2
  • ma najniższe zużycie energii podczas produkcji
  • jest wytwarzane ze składników zatwierdzonych przez REACH
  • nie powoduje wycieków chemikaliów do natury
  • nie ma odgazowania (emisje)
  • pozostawia minimalną ilość odpadów na budowie
  • ma najniższą wagę przy jak najmniejszym obciążenia środowiska podczas transportu

Produkty i produkcja innych firm kontrolowane są przez różne akredytowane instytuty badawcze kraju, w którym Protan prowadzi działalność, jak Instytut Badań Konstrukcyjnych SINTEF w Norwegi, BBA (British Board of Agrement), SITAC, FM (Factory Mutual) i wiele innych. Membrany Protan wykorzystują aktywnie wymóg zastąpienia substancji chemicznych i nie zawierają substancji na liście obserwacyjnej do SFT. Protan posiada również szwedzki certyfikat BASTA. Dlatego pokrycie dachowe Protan jest wykonane z przyjaznego dla środowiska PVC. Ogólny wpływ na środowisko w całym cyklu życia membran Protan jest dokładnie określony poprzez deklaracje środowiskowe niezależnych instytutów. W porównaniu z innymi, tradycyjnymi produktami, pokrycia dachowe Protan posiadają:

  • 30% mniejszy wpływ na efekt cieplarniany.
  • 80% mniejszy wpływ na środowisko naturalne w trakcie transportu.
  • 70% mniejsze zużycie wsadu surowcowego na dach.

Naszym celem jest zmniejszenie całkowitego zużycia zasobów w łańcuchu wartości, a pokrycia dachowe Protan pomagają w zdobyciu punktów BREEAM. Współpracujemy również z firmą RoofCollect, która przetwarza stare pokrycia dachowe (www.roofcollect.com).