Zadbaj o swój taras z produktami PROTAN

Latem szczególnie chętnie spędzamy na świeżym powietrzu. Warto zatem zadbać, aby nasz taras był wykonany z wysokiej jakości materiałów. Rozwiązania Protan dedykowane powierzchniom tarasowym są bezpieczne i trwałe. Warto pamiętać jednak o tym, aby podczas montażu skorzystać z pomocy specjalistów.

Systemy dla tarasów obejmują membranę tarasową, instalowaną jako membrana eksponowana lub jako balastowany system membran. Stosuje się go na eksponowanych tarasach i balkonach, gdzie wymagana jest powierzchnia estetyczna, mocna, wytrzymała i bezpieczna. Poprzez wybór takiego systemu na tarasach i balkonach można uniknąć problemów powstających na skutek działania wody, takich jak korozja betonowych konstrukcji albo gnicie drewna.

Materiałem dedykowanym dla tarasów i balkonów jest Protan T produkowany z elastycznego PVC z rdzeniem poliestrowym. Służy jako eksponowane, widoczne pokrycie na zewnętrznych tarasach, które mają równe i stabilne podłoże, istnieje też jednak możliwość układania na podłożach, na których występuje intensywny ruch pieszych.

Eksponowana membrana Protan ma grubość 2,0 mm (Protan T) lub 2,4 mm (Protan GT). Te dwie membrany mają różne właściwości fizyczne i muszą być instalowane zgodnie z odpowiednimi wytycznymi montażowymi. Membrany są dostępne w trzech standardowych kolorach: zielonym, ciemnoszarym oraz jasnoszarym.

W przypadku powierzchni typu płytki betonowe, panele drewniane lub beton stosuje się membranę Protan G 1,5 mm jako balastowaną membranę tarasową, zarówno w konstrukcjach dachów izolowanych, jak i nieizolowanych.

Membrana funkcjonuje zarówno jako izolacja przeciwwilgociowa jak i powierzchnia antypoślizgowa. Przeznaczona jest do bezpośredniego ruchu pieszego i normalnego korzystania z tarasu, a struktura powierzchni, poza zapewnianiem odpowiedniego tarcia, ma też estetyczny wygląd. Pokrycie układa się jak normalną wykładzinę podłogową, a poszczególne pasy łączy się przez zgrzewanie przy użyciu taśmy łączącej lub z zakładką. W obu przypadkach materiał zgrzewa się przy użyciu gorącego powietrza. System może być także instalowany na obszarach o ograniczonych możliwościach wykonania wykończeń w pionie.

Membrana tarasowa Protan może być czyszczona tak jak zwykła posadzka i nie wymaga specjalnej konserwacji. Czas użytkowania osiąga 20 lat w zależności od stopnia intensywności ruchu pieszego.