Tkaniny techniczne – wszechstronny materiał

Tkaniny techniczne mają przede wszystkim zastosowanie przy produkcji namiotów i hal namiotowych. Jednak w innych branżach tkaniny PCV również spełniają ważne funkcje, które mogą decydować nawet o kwestiach bezpieczeństwa. Protan od lat dostarcza tkaniny najwyższej jakości, które cieszą się zaufaniem na całym świecie.

Bezpieczne magazynowanie z tkaniną PCV


Tkaniny techniczne Protan stosowane są przez wiodących producentów namiotów i hal namiotowych. O renomie tkanin norweskiego producenta zadecydowała wytrzymałość tkanin – są one stosowane we wszystkich warunkach klimatycznych i pogodowych. Magazyny wykonane z materiałów PCV chronią składowany towar przed deszczem, wiatrem i śniegiem. W razie potrzeby mogą być wewnątrz ogrzewane. Produkcja tkanin odbywa się także na specjalne zamówienie klienta, który ma możliwość wyboru koloru pokrycia, rozmiaru, a nawet indywidualnego nadruku, na przykład z logotypem firmy.

Ochrona przed powodzią

Są miasta i miejscowości, które szczególnie często są nawiedzane przez powodzie. Lepszym rozwiązaniem niż worki z piaskiem są specjalne zapory z nieprzepuszczalnej tkaniny PCV. Protan Flood Protection System to przyjazne dla środowiska rozwiązanie chroniące przed powodziową. Przy tym nadaje się do ponownego wykorzystania, przyczyniając się do znacznych oszczędności. Zaletą zastosowania tak nowoczesnej zapory jest łatwość rozłożenia jej w zagrożonym miejscu bez angażowania przy tym dużej liczby osób. Gdy liczy się czas, zapora z PCV jest niezastąpiona - wytrzyma napór 0,6 m słupa  wody.

Komfort miłośników sportu

Tkaniny techniczne Protan są wykorzystywane również w halach i na eventach sportowych w formie produktu Protan ProFence Solution. Bandy ochronne wykonane z PCV stanowią efektywną asekurację dla zawodników i osób uprawiających sport, a jednocześnie zapobiegają uszkodzeniom obiektów, na terenie których odbywają się imprezy sportowe. Są tak wytrzymałe, że z powodzeniem wykorzystywane są nawet podczas wyścigów motocyklowych. Sprawdzają się także na stokach narciarskich i wokół lodowisk. Produkt skonstruowany jest w taki sposób, aby tłumić uderzenia.