Systemy Protan dla wymagających konstrukcji

Protan oferuje specjalistyczne rozwiązania, zarówno dla obiektów przemysłowych, jak i budynków mieszkalnych. Nasze systemy są w pełni dostosowane do różnych kształtów dachów, m.in. płaskich, skośnych, a także tych o nietypowych profilach.

Membrany Protan pozwalają na prawidłową izolację nawet najbardziej skomplikowanych kształtów dachu i dowolnej ilości przejść dachowych (wentylacji , klimatyzacji, instalacji wymaganych dla procesu produkcyjnego). Przy tego typu konstrukcjach bardzo ważny jest sposób montażu, dostosowany do warunków otoczenia i specyfiki obiektu. 

-Istotna jest precyzja w łączeniu najmniejszych elementów, które wpływają na szczelność pokrycia. Po zakończeniu prac, należy przeprowadzić test w miejscu rozpoczęcia i zakończenia zgrzewania. Należy go wykonywać metodą mechaniczną w odległości co 200m. Warto przy tym pamiętać, że szerokość zgrzewu pasu łączenia nie może być mniejsza niż 2 cm. – mówi Jerzy Kosior, Doradca techniczny Protan Polska Sp. z o.o.

Przy bardziej wymagających dachach, podczas montażu pokrycia warto korzystać z gotowych prefabrykatów tj. narożników zewnętrznych i wewnętrznych, które zapewniają szybką realizację oraz większą szczelność izolacji.