Sposoby na zoptymalizowanie kosztów budowy

Podejmując decyzję o wyborze rozwiązania odpowiedniego dla naszego budynku, warto zwrócić szczególną uwagę nie tylko na cenę materiałów budowlanych, ale głównie na ich jakość. Na polskim rynku są dostępne bardzo dobre i ciekawe rozwiązania, m.in. takie które dostarcza firma Protan. Pozwalają one na utrzymanie wysokiej jakości wykonywanego budynku przy jednoczesnej optymalizacji zużycia materiałów w procesie budowalnym.

Sposób wykonania i właściwy rodzaj wybranego rozwiązania pozwala na skrócenie czasu prac na dachu, po to aby szybciej można było przejść do wykonywania pozostałych prac budowlanych, albo sprawniej dostarczyć gotowy projekt budowlany inwestorowi. Zgodnie z panującymi trendami, oczekiwaniem inwestorów jest przyspieszenie procesu podejmowania decyzji inwestycyjnej i skrócenie czasu budowy do absolutnego minimum. Zakończenie prac budowlanych w szybkim czasie, pozwala na oddanie budynku do użytku, a tym samym tworzy wartość zwrotu z inwestycji.

Protan bardzo dobrze wpisuje się w panujące tendencje na rynku, dostarczając np. rozwiązanie takie jak ProPlan, oparte o AutoCad, przyspieszające proces projektowania, doboru materiału i optymalizacji ich zużycia na dachu. Membrany dachowe pozwalają na wielokrotnie szybsze wykonanie dachu, niż w przypadku innych rozwiązań dachowych dostępnych na polskim rynku.

Protan to norweska grupa przemysłowa, obecna w Polsce, która jest światowym liderem w technologiach membranowych. Tworzy i dostarcza membrany, systemy dachowe, systemy wentylacji i tekstylia techniczne.