Renowacja dachów z Protan EX

Membrany Protan są przeznaczone zarówno dla nowych budynków, jak i projektów renowacji. Wyróżniają się bardzo dobrą jakością i trwałością, a ich dużą zaletą jest odporność na warunki atmosferyczne, m.in. niskie temperatury i promieniowanie UV.

Jednym z rozwiązań dedykowanym renowacjom pokryć dachowych jest Protan EX. To specjalny produkt, wykonany z odpornego na rozdarcia materiału PVC, zbrojonego poliestrem. Membranę dostosowano do zimnych klimatów i można ją instalować w każdych warunkach pogodowych. W ramach systemu dostępne są obróbki do przebić wentylacyjnych oraz attyk, które pozwalają osiągnąć wysoki poziom uszczelnienia dachu.

Membrany Protan EX są zgrzewane gorącym powietrzem, co zapewnia bezpieczeństwo przeciwpożarowe, szczególnie ważne przy renowacji dachów. Mogą być montowane zarówno na dachach płaskich, jak i spadzistych za pomocą mechanicznego montażu lub przy wykorzystaniu innowacyjnego systemu Vacuum. System ten jest oparty na zasadzie utrzymywania membrany na dachu, dzięki podciśnieniu wytworzonemu przez wiatr. Dzięki temu membrana mocowana jest jedynie po obwodzie i wokół przejść.

Renowacja dachu może być rozwiązaniem energooszczędnym, dzięki położeniu dodatkowej warstwy termoizolacyjnej, która korzystnie wpłynie na warunki panujące wewnątrz budynku. W takich przypadkach zaleca się zastosowanie membrany Protan SE wraz z barierą migracyjną dostosowaną do użytej izolacji. Jeżeli izolacją termiczną jest styropian, należy zastosować przekładkę z włókniny szklanej o gramaturze 120 g/m2.

Protan jest norweską grupą przemysłową, która jest światowym liderem w technologiach membranowych. Tworzy i dostarcza membrany, systemy dachowe, systemy wentylacji i tekstylia techniczne. Obecnie sprzedaje produkty do 40 krajów na całym świecie.