Remont dachu płaskiego z użyciem membrany

Lokalne władze East Staffordshire wykazują troskę o obiekty sportowe, przeprowadzając modernizację centrum sportowego Uttoxeter Leisure Centre i remont dachu płaskiego z użyciem membran. Obiekt będzie skutecznie chroniony, dzięki zastosowaniu nowoczesnej membrany dachowej marki Protan. Podczas renowacji obiektu wykorzystano ok 2000m² ciemnoszarej membrany Protan SE 1.6mm, która została zamontowana mechanicznie, techniką zakładkową. W efekcie budynek zyskał nowy i trwały dach, który z pewnością będzie służył mieszkańcom przez dziesiątki lat.

Zgodnie z planem modernizacji, pokrycie membraną zastosowano nie tylko na starej części obiektu obejmującego basen i hale sportowe, ale również na dachu nowego skrzydła budynku, w którym mieszczą się m.in. przebieralnie, sala fitness, studio taneczne, kawiarnia, kącik dla dzieci i sala widowiskowa.

„Odnowienie istniejącego budynku kompleksu sportowego i jego rozbudowa o nowe obiekty są elementem promocji aktywnego stylu życia lokalnej społeczności.” - wyjaśnia Mark Rizk, reprezentujący radę okręgu w zakresie zarządzania inwestycjami. „Nakłady związane na modernizację centrum sięgają 3,9 milionów funtów i oznaczają, że miejsce to zmieni się nie do poznania. Nowy dach był o tyle istotny, że zależało nam na zapewnieniu budynkom jak najwyższej trwałości.”

Jak dodaje Jag Rai, dyrektor zarządzający w firmie wykonującej dach, Phase 9 Roofing: „Dokładnie wytypowaliśmy membranę dachową, z którą chcemy pracować. Nasz wybór padł na markę Protan, ponieważ jej produkty odznaczają się estetycznym wyglądem, co odróżnia je od konkurencji. Przy tym są łatwe w montażu i cenowo dostępne. Ich wyjątkowa jakość i trwałość przy jednoczesnym wsparciu ekipy ekspertów z firmy Protan, ostatecznie przekonała klienta, że to najlepsza inwestycja w zakresie zakupu materiału na dach. Membrany Protan spełniają najwyższe wymagania od momentu montażu, po czas użytkowania.”