Remont dachu IKEA

Trwa remont dachu IKEA GDAŃSK, zlokalizowanej w największym w trójmieście Parku Handlowym Matarnia. Wykonawcą remontu jest Przedsiębiorstwo Usług Specjalistycznych Termatex Sp. z o.o.. Rozwiązania dachowe dostarcza norweska grupa przemysłowa Protan.

Po raz kolejny rozwiązania Protan zostały wykorzystane do remontu dachu budynku Grupy IKEA. Wykonawcą prac dachowych jest Przedsiębiorstwo Usług Specjalistycznych Termatex Sp. z o.o. z siedzibą w Suchedniowie. Światowy lider w technologiach membranowych Protan, dostarczył swoje rozwiązania dachowe do IKEA GDAŃSK na łączną powierzchnię dachową 25 300 m2.

W czasie prac remontowych membraną dachową Protan o specyfikacji SE 1,5 w kolorze jasno szarym, pokryto powierzchnię 24 000 m2. Do wykonania ścieżek komunikacyjnych zajmujących 1 300 m2 powierzchni dachowej wykorzystano ciemno szarą membranę SE 1,5. Główną cechą zbrojonej dzianiną poliestrową membrany SE jest wykazywanie wysokiej odporności na rozdzieranie się. Ma to istotne znaczenie podczas montażu pokrycia dachowego z użyciem mocowań mechanicznych, oraz w przypadku zastosowania membrany na dachach eksponowanych.

Prace remontowe na obiekcie IKEA GDAŃSK zlokalizowanej w Parku Handlowym Matarnia, są na ukończeniu.

www.facebook.com/Protan-Polska