Przewody wentylacyjne PCV – do prowadzenia powietrza w koplaniach i tunelach

Przewody wentylacyjne wykonane z elastycznego tworzywa PCV znajdują szerokie zastosowanie przy budowie tuneli i kopalń. W przypadku prac podziemnych system wentylacyjny musi jednak spełniać najwyższe wymagania i normy bezpieczeństwa, dlatego taką popularnością cieszy się system Ventiflex norweskiego producenta, Protan. 

Właściwości systemu Ventiflex

System Ventiflex bazuje na najwyższej jakości materiałach PCV. Przewody wentylacyjne PCV Protan stosowane są powszechnie w przemyśle, w kopalniach, przy budowie tunelów i podczas innych prac wykonywanych pod ziemią, ze względu na dużą wytrzymałość przewodów wentylacyjnych. Rury są elastyczne, lekkie i łatwe w montażu. Pozwalają na szybki montaż w miarę postępu prac przy drążeniu tuneli. Szczelny system przewodów pozwala na doprowadzenie powietrza do miejsca prac podziemnych. Stałe nadciśnienie powietrza gwarantuje również odporność rur na uszkodzenia mechaniczne. Tkanina PCV nie ulega uszkodzeniu w wyniku zastosowania tkanin technicznych i najwyższej wytrzymałości na rozrywanie. Dzięki zastosowaniu dzianego materiału, niewielkie uszkodzenia mechaniczne nie powodują natychmiastowego rozdzierania się tkaniny. Pozwala to na szybką naprawdę kanału wentylacyjnego.

Bezpieczeństwo użytkowania

System wentylacyjnych wykonany z użyciem przewodów Protan zachowuje trwałość nawet w trudnych warunkach, gdy narażony jest na działanie substancji chemicznych.
Materiał PCV, z którego produkowane są przewody wentylacyjne, jest samogasnący, co znacznie obniża zagrożenie pożarem. Jest to wyjątkowo istotne w tunelach podziemnych, w których stosowane są najwyższe normy bezpieczeństwa.

Zrównoważony rozwój

Protan uczestniczy w programie ITA-AITES, którego celem jest efektywne wykorzystywanie potencjału obszarów podziemnych do celów publicznych, komercyjnych oraz do budowy infrastruktury chroniącej środowisko. Dodatkowo wszystkie produkty oferowane w ramach systemu Ventiflex podlegają recyclingowi. Są skonstruowane w taki sposób, aby w trakcie użytkowania minimalizować zapotrzebowanie na energię elektryczną. Produkty poddawane są ścisłym testom, które gwarantują dostęp tylko do najwyższej jakości, bezpiecznych rur wentylacyjnych.