Protan w BIM

Miło nam poinformować, że projekty konstrukcji dachowych Protan są już dostępne w BIM. Umożliwia to szybki dostęp do informacji o projekcie, jego kosztach i harmonogramie. Upraszcza także sam proces projektowy, poprzez możliwość testowania w wirtualnym świecie różnych produktów, wariantów i schematów, w celu wybrania najlepszego.

image.png

Modelowanie informacji o budynku to proces tworzenia trójwymiarowych inteligentnych konstrukcji, które zapewniają architektom, inżynierom i specjalistom z branży budowlanej informacje i narzędzia do projektowania, konstruowania i zarządzania budynkami. Obiekt stworzony w technologii BIM posiada wszystkie możliwe parametry rzeczywistego obiektu. Dzięki temu można przeanalizować dużo więcej informacji, niż w projekcie powstałym w 2D.

Protan posiada szeroką gamę produktów dachowych. Na potrzeby BIM stworzyliśmy 13 obiektów obejmujących większość konstrukcji dachowych. Można je znaleźć na stronie www.bimobject.com/protan.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego nagrania wideo na temat korzystania z obiektów Protan w projektach BIM (kliknij w obrazek):

Polecamy: