Protan Polska wspiera 11. edycję wyścigu charytatywnego ZŁOMBOL 2017!

2 września w Katowicach wystartowała 11. edycja największego na świecie wyścigu charytatywnego - ZŁOMBOL 2017. To impreza miłośników motoryzacji, podróży i tych, którzy chcą pomagać. Ponad 500 zespołów pokona 2500 km. Zebrane pieniądze od darczyńców, obecnie ponad 1 mln zł, przeznaczone zostaną dla podopiecznych domów dziecka.

W tym roku Protan Polska wsparł wyścig charytatywny Złombol 2017. Akcja ściśle związana jest z pomaganiem. Wszystkie drużyny opłacają wpisowe, które w całości jest przekazywane na cele charytatywne. W zamian za to, każdy darczyńca może zareklamować się na pojeździe ekipy, którą wspiera. Wśród ponad 500 zespołów, czyli 2500 osób, jest także załoga wspierana przez PROTAN POLSKA.

Zebrane datki przeznaczone są dla dzieci z domów dziecka ze Śląska i Opola, a tym na organizację kolonii lub prezenty rzeczowe, a także dla starszych podopiecznych: zajęcia i szkolenia umożliwiające start w dorosłość.

Każdego roku samochody z czasów PRL, czyli m.in.: Polonezy, Fiaty, Skody, Żuki, Tarpany, Syreny, Polonezy i inne, wyruszają w innym kierunku. Tegoroczna trasa "The Biskaya Edition" prowadzi przez Czechy, Niemcy, Francję, aż do północnego regionu Hiszpanii. Zespoły mają do pokonania ponad 2500 km w ciągu 4 dni.

- Zdecydowaliśmy o wsparciu udziału jednego z zespołów w akcji charytatywnej ZŁOMBOL 2017, ponieważ jest to oryginalna inicjatywa i ciekawy projekt. Jednoczy ludzi z pasją, którzy przeżywają fantastyczną przygodę, a przede wszystkim wspólnie wspomagają szczytny cel - podkreśla Michał Miąsek, Dyrektor Zarządzający Protan Polska.

Naszej ekipie życzymy powodzenia i szczęśliwego dotarcia do celu.
Więcej informacji na temat projektu: www.zlombol.pl