Protan Polska dla IKEA w Lublinie

Dobiegają końca prace budowlane nowego obiektu w Lublinie należącego do szwedzkiego giganta meblowego - IKEA. Inwestycja obejmuje powierzchnię blisko 60 tys. m2. Generalnym wykonawcą jest spółka P.A. NOVA. Rozwiązania dachowe dostarcza Protan Polska.

IKEA w Lublinie jest dziesiątym sklepem szwedzkiego koncernu w Polsce, drugim pod względem wielkości po Wrocławiu. Inwestycja w Lublinie to nie tylko sklep IKEA, ale również centrum handlowe należące do koncernu Inter IKEA Centre Polska. Kompleks o powierzchni blisko 60 tys.m2 ma stworzyć również przestrzeń do powstania ponad 60 lokali użytkowych przeznaczonych pod wynajem firmom usługowo - handlowym.

Generalnym wykonawcą budowy nowego obiektu IKEA jest spółka P.A NOVA. Za wykonanie dachu odpowiada firma IZODACH. Budynek o powierzchni ponad 40 tys. m2 został pokryty membranami Protan SE 1,5 mm w kolorze jasnoszarym i ciemnoszarym. Po raz kolejny rozwiązania Protan zostały wykorzystane na dachu budynku IKEA. Wcześniej, Protan Polska dostarczył swoje rozwiązania dachowe m.in. dla IKEA w Gdańsku i w Łodzi.

Zaproponowaliśmy rozwiązania dla dachów eksponowanych w postaci membran dachowych PROTAN. Są one wytrzymałe i stabilne. Wykazują dużą odporność na działania czynników zewnętrznych. Ponadto, nasze membrany w standardzie wyposażone są w unikalną warstwę antypoślizgową, co zapewnia duże poczucie bezpieczeństwa podczas prac konserwacyjnych na dachu. Cieszy nas fakt, iż po raz kolejny IKEA zaufała naszym produktom. - podkreśla Michał Miąsek, Dyrektor Zarządzający Protan Polska Sp. z o. o.

Otwarcie Centrum handlowego IKEA w Lublinie planowane jest w ostatnim kwartale 2017 roku.

Ikea Lublin