PROTAN POLSKA dla Centrum Logistycznego Amazon w Sosnowcu

Protan Polska dostarczył rozwiązania membranowe dla pokrycia dachu do największego magazynu AMAZON zlokalizowanego w Sosnowcu. Centrum Logistyczne jest największym obiektem w Polsce z ponad 100 000 m2 dachu na jednym budynku. To kolejna realizacja Protan Polska dla inwestycji AMAZON.

Centrum Logistyczne wybudowane przez Panattoni Europe dla Amazona, będzie pierwszym obiektem firmy na Górnym Śląsku. Nieruchomość powstanie na 21-hektarowej działce.

Głównym wykonawcą projektu jest firma Depenbrock Polska, wiodący generalny wykonawca obiektów przemysłowych, hal, magazynów oraz infrastruktury towarzyszącej. Za realizację dachu odpowiada firma Pold Plast. Rozwiązania membranowe w postaci membrany Protan SE 1,5 mm, zastosowane na wełnie mineralnej, dostarczył Protan Polska. To trwałe membrany na dachy płaskie, które pozwalają zachować energooszczędność budynku, nie wydzielają przy tym toksycznych oparów, a przy ich produkcji redukowana jest ilość odpadów oraz emisji dwutlenku węgla. Warto podkreślić, iż wszystkie hale magazynowe AMAZON w Polsce pokryte są membranami Protan Polska.

Amazon to amerykańska spółka z siedzibą w Seattle. Zarządza największą na świecie siecią sprzedaży wysyłkowej. W Polsce ma obecnie kilka centrów logistyki e-commerce.

Centrum Logistyczne Amazon w Sosnowcu będzie przystosowane do wysokiego składowania i dedykowane dystrybucji butów oraz odzieży, obsługując Europę Zachodnią. Obiekt ten zostanie poddany procesowi certyfikacji środowiskowej. Pokrycie dachu płaskiego z wykorzystaniem rozwiązań Protan Polska daje szanse na uzyskanie dodatkowych punktów podczas certyfikacji BREEAM.

Zakończenie inwestycji zaplanowane jest jesienią br.

Protan to norweska grupa przemysłowa, obecna w Polsce, która jest światowym liderem w technologiach membranowych. Tworzy i dostarcza membrany, systemy dachowe, systemy wentylacji i tekstylia techniczne.