Protan Cool Roof, czyli chłodniej, taniej, bardziej eko

Przestrzeń miejska to ogromna sieć, której głównymi elementami są obiekty mieszkalne, nieruchomości biznesowe i budynków wielkopowierzchniowych. Każdy z nich ze względu na swoją funkcjonalność emituje różną ilość energii do otoczenia. Jak ograniczać ich negatywny wpływ i efekt miejskiej wyspy ciepła?

Wybór profesjonalnego pokrycia membranowego na dach już na etapie konstrukcji obiektu to jeden z kluczowych sposobów ograniczenia emisji ciepła z budynku. Protan Polska posiada specjalny system rozwiązań dedykowany płaskim dachom eksponowanym – membranę dachową Cool Roof z udokumentowanym, wysokim współczynnikiem odbicia promieni słonecznych SRI (ang. Solar Reflectance Index).

Dzięki swoim właściwościom, biała powłoka membrany przyczynia się do obniżenia temperatury konstrukcji stropodachu, tym samym niwelując możliwość przeniesienia się ciepła do wewnątrz budynku. Jest to ważne szczególnie w klimatach gorących, nawet jednak na chłodniejszych obszarach stosowanie membrany Protan Cool Roof na wybranej powierzchni pokrycia dachowego umożliwi uzyskanie natychmiastowych oszczędności w zakresie eksploatacji budynku.

Z tego względu na dachach eksponowanych budynków zlokalizowanych w obszarach geograficznych o klimacie umiarkowanym i chłodnym, membranę Cool Roof rekomenduje się do mocowania np. w okolicy wlotu do klimatyzacji. Przyczynia się ona także do ograniczenia emisji ciepła wytwarzanego w budynku do otoczenia, stanowiąc tym samym proekologiczne rozwiązanie, niezwykle korzystne do stosowania w przestrzeni miejskiej.

System Protan Cool Roof, posiadający szereg atestów, montować można na powierzchni dachu za pomocą łączników mechanicznych bądź systemu Vacuum.