ProPlan- unikalne oprogramowanie do optymalizacji projektów Protan

Protan wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku, opracował unikalne oprogramowanie ProPlan. Rozwiązanie to umożliwia dokonywanie dokładniejszych kalkulacji projektów dachowych. Ułatwia wybór najlepszego rozwiązania na dachu, począwszy od projektów dla podstawowych jego typów, po duże, skomplikowane obiekty.

ProPlan pracuje na silniku AutoCad Architecture. Ze względu na to iż programy bazują na jednej platformie informatycznej, przyspiesza to wykonywanie projektów dla różnych systemów dachowych Protan. Pozwala to na porównanie różnych rozwiązań dachowych, na przykład z dużych prefabrykowanych arkuszy czy rolek docinanych na zamówienie. ProPlan wizualizuje trójwymiarową konstrukcję, a następnie sporządza szczegółową wycenę i pozostałą dokumentację budowlaną. Dokładne wyspecyfikowanie potrzebnej ilości rolek membrany, łączników i innych akcesoriów, zapewnia wiele korzyści kosztorysantowi, wykonawcy i właścicielowi budynku. Stworzenie w systemie obliczeń i wygenerowanie listy materiałów, wymaganych do instalacji dachu, zapewnia obniżenie kosztów projektu poprzez zoptymalizowanie ilości zamawianych materiałów. Oszczędności widać nawet na poziomie samego łańcucha dostaw i efektywności ekonomicznej, gdzie koszty logistyczne zmniejszają się dzięki produkowaniu membran pod zamówienie, a nie w masowej produkcji w celach magazynowania.

Protan dba nie tylko o stworzenie możliwości wizualizacji projektu czy o optymalizację kosztów wykonania pokrycia dachowego, ale również o serwis. Rolki membran są numerowane, co ułatwia podczas nadzoru, śledzenie postępów prac montażowych. W czasie inspekcji sporządzany jest raport, a na wszystkich etapach tworzenia i realizacji projektu, Protan oferuje doradztwo techniczne.